Referencie

AUTO IDEAL s.r.o.

AUTO IDEAL sa zaoberá autorizovaným predajom a servisom vozidiel značiek RENAULT, DACIA a SUZUKI.

Spoločnosť vznikla koncom roku 2002 v Bratislave a má vybudovanú regionálnu sieť pobočiek v Dunajskej Strede. Cieľom automobilového dílera je ponúkať kvalitný tovar a služby, ktoré dlhodobo zaistia spokojnosť zákazníkov.

Riešenie na mieru od Slovanetu zjednodušilo prácu s dátami medzi našimi pobočkami. Stačí 1 server, 1 účtovníctvo a máme úplný prehľad o ekonomickej situácii firmy
Zoltán Nógel, IT technik, Auto Ideal s. r. o.

VPN SKRACUJE VZDIALENOSŤ MEDZI POBOČKAMI

Slovenský poskytovateľ inovácií Slovanet dlhodobo spolupracuje s automobilovým koncernom Renault Slovensko, spol. s r. o.. Aj na základe dobrých skúseností s odoberanými službami ho v roku 2013 oslovil autorizovaný predajca vozidiel Renault a Dacia, Auto Ideal s. r. o., so žiadosťou prepojiť všetky prevádzky spoločnou virtuálnou privátnou sieťou (VPN) a rozšíriť pôvodnú VPN sieť v Dunajskej Strede o ďalšie pobočky. Úlohou Slovanetu bolo taktiež zabezpečiť toto pripojenie pred neželanými útokmi zvonka a vytvoriť nový spoločný server pre systém na správu dokumentov (DMS).

Ako uvádza Zoltán Nógel, IT technik spoločnosti Auto Ideal: „obchodný aj technický prístup zamestnancov pri realizácii bol vysoko profesionálny.“ Riešenie informačnej siete prispôsobil Slovanet na mieru potrebám Auto Ideal s ohľadom na technologické požiadavky a minimálne náklady. Najzložitejšiu časť projektu – implementáciu DMS servera, zvládol operátor v krátkom čase. Začiatkom roka 2019 bola do VPN siete pridaná aj novo vytvorená pobočka v Dunajskej Strede. Výsledkom je, že zamestnanci, ktorí sú od seba vzdialení viac ako 50 kilometrov, môžu medzi sebou komunikovať a zdieľať dáta tak jednoducho, akoby sedeli v susediacich kanceláriách.

1 SERVER, 1 ÚČTOVNÍCTVO, ÚPLNÝ PREHĽAD

Súčasťou ponuky od Slovanetu bol aj prechod z rádiovej technológie na internetové synchrónne pripojenie prostredníctvom optickej siete pre prevádzky v Bratislave – internet:LINK s kapacitou 20/20 Mbit/s a zálohované technológiou ADSL. Prevádzky v Dunajskej Strede sú v súčasnosti do VPN pripojené cez rádiovú infraštruktúru v licencovanom pásme, no v blízkej dobe sa očakáva aj ich výmena za vysokorýchlostný optický internet s neobmedzeným prenosom dát.

vpn:LINK prepojenie pobočiek a počítačov do jednej centrálnej siete s dôrazom na bezpečnosť prináša manažérom spoločnosti úplný prehľad o ekonomickej situácii firmy. Nainštalovaný DMS server obsahuje dôležité moduly pre autosalón, servis, sklad, skladové hospodárstvo a kompletné účtovníctvo. Spoločnosti plne postačuje na svoju činnosť 1 centralizovaný server v Bratislave, do ktorého majú prístup všetky prevádzky a zamestnanci firmy. Systém umožňuje komplexné riešenie pre automobilového predajcu – vytvárajú a uchovávajú sa v ňom zákazky, faktúry, plánovanie servisu a evidencia predaja áut. Slovanet neustále zvyšuje kvalitu svojich služieb a inovuje poskytované technológie. Zákazníci tak získavajú moderné a efektívne riešenie pre svoj biznis.

ODVETVIE: predaj a servis vozidiel

LOKALITA: Bratislava a Dunajská Streda

VÝHODY A PRÍNOSY RIEŠENIA:

  • bezpečné, cenovo výhodné riešenie vytvorené na mieru,
  • prístup do firemnej siete odkiaľkoľvek,
  • úplný prehľad nad ekonomickou situáciou firmy,
  • zvýšená ochrana elektronickej komunikačnej siete,
  • pro-zákaznícky prístup a kvalita poskytovaných služieb,
  • rýchlosť realizácie,
  • IT konzultácie s odborníkom,
  • presun zodpovednosti za sieť na operátora,
  • neustála zlepšovanie služieb a poskytovaných technológii.
Využívané služby