Referencie

Kúpele Nimnica

KÚPELE NIMNICA, a.s. patria medzi najmladšie kúpeľné strediská na Slovensku. Nachádzajú sa na úpätí výbežku Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou v tichom prostredí lesoparku. Jedinečné zloženie prírodnej minerálnej vody s obsahom stopových prvkov ich predurčuje na liečbu dýchacích a tráviacich ciest, obehového, pohybového, nervového aparátu, gynekologických a onkologických ochorení.

Kúpele za posledné roky prešli obrovskou modernizáciou svojich wellness priestorov, ubytovacích domov a v súčasnosti spĺňajú náročné štandardy špičkových kúpeľných zariadení a služieb. Ročne tu tisícky hostí nájdu zdravie, relax a únik od zhonu a stresu všedných dní.

Modernizácia kúpeľov neobišla ani oblasť informačno-komunikačných technológií. Slovanet nám poskytol moderné a bezpečné riešenie, ktoré šetrí čas a financie.
Mgr. Martin Pavlik, Podpredseda predstavenstva, Kúpele Nimnica, a.s.

 

AUDIT IT INFRAŠTRUKTÚRY

K ubytovacím službám dnešnej uponáhľanej doby patri očakávanie hostí po spoľahlivom, rýchlom a bezpečnom internetovom pripojení z pohodlia izieb kúpeľných domov. Kúpele Nimnica sa stretávali s odozvou zákazníkov na pôvodné nestabilné Wi-Fi pripojenie, ktoré nespĺňalo ich nároky. Rozbehnutie spolupráce so Slovanetom na prelome rokov 2017 a 2018 bolo jedným z ďalších krokov na ceste kúpeľného centra za modernizáciou svojich služieb zákazníkom.

Situácia v infraštruktúre informačno-komunikačných technológii bola vážna. Zastarané riešenia boli obstarávané od rôznych dodávateľov, čo pri vzniku akejkoľvek poruchy sťažovalo opravu a servis internetového a telefonického pripojenia. Nezriedka sa jeden dodávateľ odvolával na problémy toho druhého, čo veci len zbytočne komplikovalo a časovo naťahovalo nevyhnutný audit IT infraštruktúry. Ako dodáva Mgr. Martin Pavlik: „Reagovali sme na stúpajúci tlak zákazníkov po kvalitných IT službách a rozhodli sme sa pre výber moderného centralizovaného riešenia s vysokou dostupnosťou.“

Slovanet si získal svojou expertízou dôveru zákazníka, ktorý bol pôvodne naklonený riešeniu iného telekomunikačného operátora. Konkurenčná ponuka však nesprávne identifikovala problém a predkladaný návrh nespĺňal kritéria, ktoré by pomohli vyriešiť problémy klienta. Nevýhodou konkurencie bola aj nižšia flexibilita pri spracovaní návrhu riešení. Profesionálny prístup odborníkov Slovanetu už po prvotnom rozhovore so zákazníkom identifikoval správne prioritu, a to fungovanie dátovej siete a Wi-Fi. Operátor navrhol nevyhnutné technické šetrenie, audit IT infraštruktúry a predložil kúpeľom radu opatrení na zlepšenie s detailným popisom situácie.

Riešenie problému vďaka Slovanetu prebehlo úspešne v krátkom čase počas celozávodnej dovolenky – v období vianočných sviatkov a na začiatku roka. Cieľom bolo zabezpečiť plynulý prechod na novú IT infraštruktúru bez negatívneho dopadu na kvalitu poskytovaných služieb hosťom kúpeľných domov.

SPOĽAHLIVÉ INTERNETOVÉ PRIPOJENIE PRE HOSTÍ

Kúpele Nimnica využívajú dátové služby internet:LINK. Internetové synchrónne pripojenie prostredníctvom optickej siete s kapacitou 50/50 Mbps je doplnené rezervným ADSL backup riešením. Sieťovú infraštruktúru zabezpečuje 8 chrbticových manažovateľných switchov CISCO. Na zvyšovanie dátovej bezpečnosti poskytuje Slovanet službu safe:LINK. Výkonný firewall FortiGate zabezpečuje sieť pred útokom z internetu.

Pre zvýšenie spokojnosti kúpeľných hostí sa dobudovala infraštruktúra Wi-Fi sietí s jednotnou správou pre všetky kúpeľné domy v stredisku. Súčasťou inovácií v oblasti hlasových služieb bola aj výmena starého ústredňového systému za nový, ktorý je možné prepojiť s modulmi interného informačného systému GubiSPA. Hostia tak môžu počas rekreácii využívať najmodernejšie IT služby.

Aktuálne riešenie plne pokrýva potreby Kúpeľov Nimnica na telekomunikačné služby (prenosové kapacity, dostupnosť služieb, komplexnosť a iné) a dáva dostatočný priestor na riešenie interných aktivít. Nové kapacity prepojení poskytujú používateľom zaslúžený komfort pri prístupe na rezortné aplikácie a na internet.

Mgr. Martin Pavlik si pochvaľuje spoluprácu s telekomunikačným operátorom: „Slovanet pristupuje k svojim zákazníkom s vysokou profesionalitou. Zamestnanci sú odborníkmi vo svojich oblastiach, i preto ich považujem za rovnocenných partnerov pri konzultáciách a riešení problémov, návrhov,“ dodáva spokojný klient.

 

 

ODVETVIE: liečebné kúpele

LOKALITA: Slovenská republika – Nimnica

 

VÝHODY A PRÍNOSY RIEŠENIA:

  • riešenie vytvorené na mieru,
  • zabezpečenie rýchleho a stabilného internetového pripojenia,
  • zvýšená ochrana elektronickej komunikačnej siete,
  • spoľahlivá Wi-Fi sieť pre hostí,
  • pro-zákaznícky prístup a kvalita poskytovaných služieb,
  • rýchlosť riešenia problémov,
  • IT konzultácie s odborníkom,
  • presun zodpovednosti za sieť na operátora.
Využívané služby