Referencie

FRISÖR KLIER, spol. s r. o.

Sieť kaderníckych salónov KLIER pôsobí na trhu už 19 rokov. Pýši sa 1 100 prevádzkami po celej Európe a na Slovensku nájdete až 23 pobočiek. Najviac ich je v Bratislave (7), dvojica prevádzok je v Košiciach, Nitre, Poprade, Trenčíne a v Žiline. Salóny sú k dispozícii zákazníkom každý deň.

Okrem profesionality, podčiarknutej dlhoročnými skúsenosťami ponúkajú aj garanciu dohodnutej ceny, blahodarný relax, bezplatné odborné poradenstvo, okamžitú regeneráciu vlasov a masáž vlasovej pokožky. K dispozícii je aj možnosť zakúpenia kvalitných kozmetických prípravkov. V súčasnosti salóny zamestnávajú až 220 profesionálnych kaderníkov (získavajú mnoho sociálnych výhod – podľa slov vedenia až „nadštandardne v porovnaní s konkurenciou“). Za nevyhnutnosť považujú zamestnanci salónov štyri faktory: kreativitu, poctivé remeslo, zodpovednosť a maximálny ohľad na požiadavky zákazníkov. Za výhodu považuje KLIER aj to, že klienti sa nemusia vopred objednávať. Výnimkou je Color Lounge v Bratislave. Ide o (zatiaľ) jediný prémiový salón siete KLIER. Pri každej návšteve ponúka zákazníkom nápoj (káva, minerálka, šampanské) a chrbát im pomasírujú masážne kreslá. Stačí sa objednať na konkrétny deň a hodinu.

V minulosti sme mali rôzne IT služby od rôznych poskytovateľov. So Slovanetom máme všetko pod jednou strechou.
Denisa Golaisová, riaditeľka spoločnosti, FRISÖR KLIER, spol. s r. o.

Nedostatočný prístup do internetovej siete

Do roku 2014 salóny KLIER využívali IT služby od rôznych poskytovateľov. Nemali centrálne vyriešený prístup do internetovej siete a ani VPN (sieť na prepojenie počítačov na rôznych miestach internetu do jednej spoločnej virtuálnej siete). Tento nedostatok sa rozhodli napraviť spoluprácou so spoločnosťou Slovanet, ktorých aktívny návrh  presvedčil vedenie KLIER. Prepojenie jednotlivých pobočiek po celom Slovensku prebehlo hladko – aj na základe veľmi dobrej spolupráce oboch zúčastnených strán. Slovanet sa vysporiadal s istými komplikáciami pri migrácii niektorých informačných systémov do cloudu, ako aj so situáciou, keď boli prvotne podhodnotené systémové zdroje. Postupne ich navýšil až na päťnásobný výkon.

Prepojenie pobočiek

Slovanet taktiež prepojil všetkých 23 slovenských salónov KLIER rôznymi technológiami dátového pripojenia ako optika, ethernet, ADSL… Na každej prevádzke sa nachádza IP telefón a počítačový terminál s elektronickou pokladňou. Slovanet taktiež vytvoril CRP v  datacentre Sitel Bratislava, kde je centrálny firewall zákazníka. Postupne bol vyriešený bezpečný prestup do internetu a zabezpečená centrálna telefónna ústredňa klienta, umožňujúca volania medzi jeho pobočkami formou klapkových volaní. Slovanet od roku 2019 spravuje salónom KLIER aj virtuálne servery, na ktorých beží ekonomický systém POHODA. Každá pobočka využíva aj virtuálny firewall FortiGate. Salóny sú užívateľmi služby vpn:LINK, ktorou získali modernú, cenovo dostupnú, bezpečnú a efektívnu technológiu prepojenia pobočiek počítačovou sieťou. Safe:LINK zase chráni počítačovú sieť pred nežiaducimi časovými, finančnými a inými dopadmi rôznych druhov kybernetických bezpečnostných hrozieb. Virtuálne datacentrum cloud:LINK umožňuje salónom využívať infraštruktúru virtuálnych zdrojov, teda im dovolí manažovať všetky ich servery v koherentnom užívateľskom prostredí. Službou voice:LINK dosiahli kompletné riešenie internej a externej hlasovej komunikácie. Bez investičných nákladov využívajú IP pobočkovú telefónnu ústredňu s množstvom užitočných funkcií. Taktiež získali kompletnú starostlivosť, údržbu a správu systému od Slovanetu. „V minulosti sme mali rôzne IT služby od rôznych poskytovateľov. So Slovanetom máme všetko pod jednou strechou,“ hodnotí Denisa Golaisová, riaditeľka spoločnosti FRISÖR KLIER, spol. s r. o. Dodáva, že do cloudového prostredia sa sieť kaderníckych salónov rozhodla prejsť z dôvodu flexibility systémových zdrojov.

ODVETVIE: kadernícke a kozmetické služby

LOKALITA: Slovenská republika – Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Martin, Nitra, Trnava, Piešťany, Poprad, Prešov, Trenčín, Zvolen, Žilina

VÝHODY A PRÍNOSY RIEŠENIA:

  • rôznorodé technologické prepojenie pobočiek naprieč celým Slovenskom,
  • viaceré IT služby u jediného poskytovateľa,
  • flexibilita systémových zdrojov.