Referencie

DEXIS SLOVAKIA s.r.o.

DEXIS SLOVAKIA s.r.o. – www.dexis.sk – (predtým SLS-TECHNACO s.r.o.) je jedným z najväčších distribútorov prevodových prvkov, náradia, nástrojov, remeselnej techniky na slovenskom trhu. Od svojho vzniku v r. 1992 narástla na firmu s viac ako 50-timi zamestnancami, predajnou a skladovou plochou viac ako 3000 m2, vlastnými obchodnými centrami v 5-tich slovenských mestách, obchodným zastúpením aj v Českej republike a ročným obratom približne 8 mil. eur.

O cloude sme uvažovali už dlhšie, ale až v Slovanete sme dostali výborné technické riešenie za rozumné peniaze.
Enrik Podhorský, IT Manager, DEXIS SLOVAKIA, s.r.o.

PREDCHÁDZAJÚCI STAV

Spoločnosť DEXIS SLOVAKIA (ex. SLS – TECHNACO) sa k Slovanetu dostala ešte v roku 2010 na základe pozitívnej referencie od spoločného obchodného partnera. Hľadali nového poskytovateľa internetových služieb, pretože s predchádzajúcim providerom neboli spokojní. Po prvotnom DSL pripojení firma a náraste požiadaviek vnútrofiremnej komunikácie od Slovanetu neskôr získala pripojenie pobočiek rádiovými linkami a virtuálnou privátnou sieťou typu MPLS. K internetu a dátovej sieti DEXIS SLOVAKIA od Slovanetu navyše využíva aj hlasové služby s telefónnymi ústredňami v Žiline, Bratislave a linkami do všetkých ostatných pobočiek. Podľa slov IT manažéra firmy „je to teraz o 100% lepšie“.

VLASTNÁ IT INFRAŠTRUKTÚRA DOSIAHLA LIMIT

Oblasť IT, hardvéru a softvéru si v DEXIS SLOVAKIA dlhodobo riešili vlastnými zdrojmi a priamym nákupom zariadení a licencií, ako aj ich administráciou. Všetku technológiu prevádzkovali v žilinskej centrále. Nárast kapacitných požiadaviek na prenosy dát sa však začali blížiť limitom dostupnej prenosovej technológie. K tomu sa navyše pridalo zastarávajúce „železo“ a s tým spojená hrozba nutnosti nových investícií. Po prehodnotení možností sa preto firma rozhodla pre presun do cloudu. Práve v čase,
kedy už mal Slovanet v prevádzke prvú generáciu služieb cloud:LINK.

PRECHOD DO CLOUDU BOL BEZ DLHÉHO VÁHANIA

Doterajšia spokojnosť so Slovanetom a prezentované perspektívy a budúce benefity novej technológie manažérov DEXIS SLOVAKIA presvedčili rýchlo. Nadchla ich tiež príležitosť byť jednou z prvých členov materskej skupiny DEXIS, ktorá by v rámci Európy prešla na moderné cloudové riešenie IT. Navrhované technické riešenie odobrili aj zahraniční majitelia a urýchlila ho aj prijateľná cena. Do cloudu firma preniesla predovšetkým vlastný informačný systém, ako aj prevádzku svojich e-shopov.

ČERPAJÚ VÝHODY CLOUD:LINK-U

Podľa IT manažéra Enrika Podhorského je kľúčovou výhodou prechodu do cloudu, že nemusia udržiavať a servisovať hardvér, klesli náklady na elektrickú energiu a nemusia sa báť výpadkov klimatizácie. Ak by vypadla jedna pobočka, ostatné fungujú ďalej – čo sa v prípade vlastného hardvéru nemuselo stať. Zariadenia v cloude majú teraz zároveň radikálne vyššiu rýchlosť konektivity.

DEXIS SLOVAKIA v súčasnosti okrem komplexu služieb vpn:LINK, internet:LINK, voice:LINK a cloud:LINK využíva aj ďalšiu cloudovú službu Slovanetu backup:LINK, vďaka ktorej bezpečne zálohujú už viac ako terabajt kľúčových firemných dát.

ODVETVIE: distribúcia tovarov – pracovných nástrojov, náradia a ochranných pracovných pomôcok

LOKALITA: Slovenská a Česká republika

VÝHODY A PRÍNOSY RIEŠENIA:

  • minimalizácia investičných nákladov na hardvér,
  • úspora prevádzkových nákladov,
  • výrazný nárast spoľahlivosti,
  • zvýšená bezpečnosť zálohovania dát,
  • vyššia rýchlosť dátovej konektivity.