DM DROGERIE MARKT, s. r. o.

DM DROGERIE MARKT, patrí k najväčším spoločnostiam strednej a východnej Európy, ktoré sa zaoberajú predajom drogériového tovaru. Prvá predajňa na Slovensku bola otvorená už v roku 1995 v Bratislave. Dnes túto úspešnú sieť tvorí vyše 140 predajní po celom Slovensku.

Zákazníkom ponúka rozsiahly sortiment v oblasti krásy, wellnessu, starostlivosti o deti, domácnosti, biopotravín, fair trade výrobkov, výrobkov kontrolovanej prírodnej kozmetiky, sezónnych výrobkov či produktov pre zvieratá. Retailer zamestnáva viac ako 1 270 zamestnancov.

Spokojný zákazník je cieľom prosperujúcej spoločnosti. V dm skvalitňujeme zážitok z nákupu aj vďaka službe bigdata:LINK Pygmalios Analytics, ktorá nám prináša cenné poznatky o správaní zákazníka v reálnom čase
Ľubomír Franta, prokurista, dm drogerie markt, s.r.o.

TECHNOLÓGIA V PROSPECH ZÁKAZNIKA

Dm si dlhodobo buduje pozíciu lídra v svojom segmente aj vďaka zameraniu filozofie firmy na komfort zákazníka pri nákupnom procese. Vzhľad filiálok sieť neustále prispôsobuje reálnym potrebám v podobe širších uličiek, svetlejších priestorov a lepších orientačných značení v predajni. Zariadenie interiéru podlieha neustálym inováciám a zamestnancom sú poskytované príjemnejšie priestory na prácu. Na mapovanie zákazníckeho správania dm používala v minulosti klasické postupy, akými sú spotrebiteľské prieskumy, mystery shopping, analýza interných odpredajových a trhových dát.

Pre zlepšenie svojich poznatkov o zákazníkoch a zvýšenie zážitku z nakupovania siahla sieť s drogériovým tovarom po riešení in-store zberu a analýzy dát, ktoré dokáže monitorovať správanie zákazníka v reálnom čase. V roku 2017 preto začala spoluprácu so slovenským poskytovateľom inovácii Slovanetom a vybrala si riešenie bigdata:LINK | Pygmalios Analytics. Inteligentné riešenie prináša dôležité dáta o pohybe v okolí predajne, o hodinovej návštevnosti, o zaľudnenosti, o čase, ktorý zákazníci strávia nakupovaním, ale i o ich obľube jednotlivých zón v rámci prevádzok. Pygmalios Analytics dokáže vyhodnocovať aj neprebádané príležitosti ako je vplyv počasia na správanie zákazníkov či dopad vystavenia tovaru na pohyb vo vnútri prevádzok. Vďaka prehľadnej webovej aplikácii získavajú manažéri z oddelenia Customer Service cenné informácie o potenciálnych zákazníkoch, ktorí prešli okolo predajne, ako aj o presnom počte ľudí, ktorí ju navštívili, a môžu sledovať ich lojalitu voči značke. Pracovať a rozhodovať sa na základe dát je efektívnejšie ako kedykoľvek predtým – riešenie prináša dm, ale i koncovým zákazníkom obrovské množstvo výhod. Výsledkom je rast predaja, efektivity prevádzok a zvyšovanie spokojnosti zákazníkov.

Ako dodáva Ľubomír Franta, prokurista dm drogerie markt, s.r.o.: „Inteligentné riešenie od Slovanetu poskytlo okrem iného aj odpoveď na otázku vhodných otváracích hodín našich prevádzok, a to na základe reálnych dát o návštevnosti. Vhodne zvolená úprava časov nám v konkrétnych prípadoch dodatočne pomohla získať nárast tržieb až o 6%.“

INTELIGENTNÉ RIEŠENIE PRE KAMENNÉ PREDAJNE

In-store analytiku od Slovanetu bigdata:LINK | Pygmalios Analytics momentálne využíva 42 filiálok siete dm drogérii. Do kamenných predajní boli nainštalované moduly Traffic Essentials (základná analýza návštevnosti a zaľudnenosti), People CountingBrowsing. Modul People Counting zachytáva konverziu návštevníkov na zákazníkov a poskytuje presný prehľad o počte návštevníkov, ktorí vstúpili do prevádzky, zdržujú sa v nej alebo odišli. Modul Browsing poskytuje informácie o pohybe zákazníkov po predajni v reálnom čase na základe analýz lokalizačného systému RTLS (Real Time Location System). Súčasťou riešenia bolo aj dodanie a inštalácia potrebného hardvéru (Wi-Fi, inteligentné IP kamery, RTLS systém).

ODVETVIE: retail

LOKALITA: Slovenská republika

VÝHODY A PRÍNOSY RIEŠENIA:

  • real-time sledovanie správania zákazníka v prevádzkach,
  • prehľadné analytické reporty,
  • cenné dáta pre optimalizáciu efektívnosti predajní,
  • znižovanie nákladov a rast predaja,
  • efektívne rozmiestnenie tovaru a reklamy v interiéri,
  • zvýšenie zážitku z nakupovania pre zákazníkov.
Využívané služby