O nás

Tlačové správy

Bratislava 22.10.2002

Zvyšovanie cien internetu v tarifách B a C sa klientov Slovanetu nedotkne

Bratislava, 22. októbra 2002 – V posledných dňoch sa v médiách objavili správy upozorňujúce na výrazné zvýšenie cien internetu Slovenskými telekomunikáciami, a.s., (ST) v tarifách B a C od 1. augusta 2002. Uvádza sa v nich, že niektorí provideri na toto zvýšenie cien svojich klientov neupozornili. Slovanet však s týmto tvrdením nesúhlasí.
„Klientov Slovanetu sme na zvýšenie cien ST v tarifách B a C upozornili. Odporučili sme im vhodné vlastné riešenia na základe ich komunikačných potrieb. Zvyšovanie cien zo strany ST (v tarifách B a C) sa ich teda nedotkne,“ hovorí Roman Greguš, marketingový riaditeľ Slovanetu. „Slovanet patrí do malej skupiny poskytovateľov internetu, ktorí majú vybudované prístupové body vo všetkých 25 primárnych oblastiach na Slovensku. Pri využívaní čísiel 01913 a 01924 je vždy aplikovaná tarifa A. To zaručuje, že klienti Slovanetu využívajúci pre pripojenie do internetu analógovú alebo ISDN telefónnu prípojku, majú na celom území Slovenska najnižšie telekomunikačné poplatky v najvýhodnejšej tarife,“ dopĺňa R. Greguš.
Telefonické pripojenia preferujú najmä malé firmy a domácnosti. Slovanet je však aj významným poskytovateľom pripojenia pevnými okruhmi a riešení v oblasti budovania a prevádzkovania virtuálnych privátnych sietí, kde môžu najnižšie telekomunikačné poplatky využívať aj väčšie a stredné firmy. „Výhodu najnižších poplatkov tak získavajú všetci klienti Slovanetu. V prípade, že nechcú platiť ST žiadne poplatky, môžu využiť službu flexiLINE – bezdrôtové časovo neobmedzené pripojenie do internetu. Pripojenie „vzduchom“ je stále populárnejšie nielen vo veľkých, ale aj v menších slovenských mestách. Potvrdzuje to aj medziročné zvýšenie predaja „mikrovlniek“ o vyše 250 percent,“ zdôrazňuje R. Greguš.
Slovanet disponuje telekomunikačnou sieťou vybudovanou s vysokým štandardom kvality, s prístupovými bodmi v 42 mestách SR. Vnútorná sieť Slovanetu je ako jediná na Slovensku zálohovaná linkami dvoch nezávislých telekomunikačných operátorov. Slovanet zároveň disponuje oddelenou sieťou pre zákazníkov privátnych sietí s vysokým bezpečnostným štandardom.