O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.10.2014

Zelená vlna: Dopravné spravodajstvo RTVS v mobile prináša dopravné kamery zo slovenských ciest

Bratislava, 27.10.2014 – S novou aplikáciou Zelená vlna sú používatelia informovaní o dopravnej situácií na slovenských cestách vždy vtedy, keď to najviac potrebujú. Sledovať môžu aktuálne nahlásené nehody, kolóny, policajné hliadky či prekážky. Zelená vlna prináša tiež pohľad na cesty prostredníctvom dopravných kamier a možnosť zobraziť dopravné udalosti priamo na mape. Prvé kamery sú dostupné v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a čoskoro k nim pribudnú ďalšie mestá .

„Aplikácia Zelená vlna RTVS obsahuje viacero užitočných funkcií, používatelia si v nej napríklad môžu okamžite prehrať vždy aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré v rozhlasovom éteri odznelo. Najdôležitejšou súčasťou Zelenej vlny sú práve naši poslucháči – Zelení anjeli. Práve oni budú pridávaním udalostí prostredníctvom mobilnej aplikácie pomáhať v zdokonaľovaní a aktualizácii dopravného spravodajstva RTVS,“ povedal k spusteniu aplikácie programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

„Počty dopravných kamier plánujeme postupne rozširovať a do projektu navyše umožníme pridať sa ďalším partnerom, ktorí poskytnú svoje kamery aj z iných lokalít Slovenska. Informačná hodnota a užitočnosť aplikácie sa tým ešte viac zvýši,“ dopĺňa Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja Slovanetu.

Používateľské prostredie je jednoduché a intuitívne, medzi funkciami sa prepína jednoduchým potiahnutím prsta po obrazovke. Pri nahlasovaní dopravných udalostí je možné pridať aj fotografiu. K dispozícii je aj telefónny kontakt, pomocou ktorého jedným dotykom vodič zavolá na dopravné spravodajstvo Zelenej vlny RTVS. Zobrazovanie dopravných informácií je možné v aplikácii vyberať podľa zvolených kategórií, priradiť k nim možno aj zvukové notifikácie, ktoré upozornia na nové nehody, tvoriace sa kolóny, prekážky alebo policajné hliadky.

Aplikácia Zelená vlna je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchodoch Google Play a App Store, verzia pre Windows Phone sa pripravuje v prvom kvartáli 2015.