O nás

Tlačové správy

Bratislava 07.12.2005

Záujemcovia si už môžu registrovať európske internetové domény

Bratislava, 7. december 2005 – Spoločnosť Slovanet začala s registráciou domén s koncovkou .eu. Tie by sa mali stať primárnymi internetovými doménami európskych spoločností a organizácií podnikajúcich na území Európskej Únie a jej členských štátov. Záujemcovia si môžu domény objednať v Slovanete na e-mailovej adrese dns@slovanet.net, telefonicky alebo v ktorejkoľvek pobočke Slovanetu. Samotnú registráciu domén .eu realizuje medzinárodný akreditovaný registrátor EuroDNS.
„Cena registrácie domény najvyššej úrovne .eu na rok bude 950 korún bez DPH. Očakávame však, že cena bude so zvyšovaním záujmu postupne klesať,“ hovorí Renáta Jurášková, produktová manažérka Slovanetu. „Využívaním domén .eu môžu firmy a organizácie zreteľne zviditeľniť svoje nadnárodné pôsobenie aj na internete,“ dodáva R. Jurášková. Domény .eu bude možné registrovať na obdobie jedného roka.
Od 7. decembra 2005 môžu o registráciu domén požiadať verejné orgány a držitelia prednostných práv vrátane podnikateľských subjektov pod podmienkou, že sú etablovaní v Európskej únii. Technicky by nove domény mali začať fungovať začiatkom januára. Termíny spustenia domén stanovuje medzinárodný správca a prevádzkovateľ domén EURid. Od 7. apríla 2006 bude môcť požiadať o registráciu aj verejnosť.