O nás

Tlačové správy

Bratislava 07.10.2002

Výhodnejšie pripojenie “vzduchom”

Bratislava, 7. októbra 2002 – Alternatívne možnosti pripojenia do internetu si na Slovensku získavajú čoraz väčšiu obľubu. Slovanet, poskytovateľ komunikačných služieb, zaznamenáva zvýšený záujem o bezdrôtové pripojenie do internetu, čo potvrdzuje aj medziročné zvýšenie predaja “mikrovlniek” o vyše 250 %. Podľa Slovanetu je to dôsledok cenovej politiky Slovenských telekomunikácií, a.s. (ST), ktorá spôsobuje výrazný odliv zákazníkov ST smerom k poskytovateľom alternatívneho pripojenia do internetu. Reakciou ST na tento odliv je zavedenie zvýhodňujúcich programov pre zákazníkov, ktorí trávia na internete dlhší čas. Slovanet napriek tomu vyjadruje presvedčenie, že ST odlivu zákazníkov k bezdrôtovému pripojeniu nezabránia, pretože práve táto alternatíva pripojenia do internetu poskytuje množstvo výhod, ktoré zákazníci priamo požadujú a ST im ich neposkytujú.
“Zákazníci majú záujem o časovo neobmedzené a cenovo prístupné pripojenie do internetu, bez nákladov na telekomunikačné impulzy, ktoré sú nútení platiť ST. Práve tieto vlastnosti má pripojenie do internetu prostredníctvom bezdrôtovej technológie,” hovorí Ivan Kostelný, riaditeľ pre nepriamy predaj spoločnosti Slovanet. “Slovanet ponúka mikrovlnné pripojenie prostredníctvom služby flexiLINE. Disponujeme efektívne navrhnutou sieťou 28 prístupových bodov rozmiestnených po celej Bratislave a ďalšími bodmi v 31 mestách Slovenska. Dokážeme tak nielen vo veľkých, ale aj v menších mestách zabezpečiť kvalitné bezdrôtové pripojenie,” dodáva Kostelný.
Väčšina klientov si Slovanet vyberá najmä pre možnosť voľby za výhodnú cenu. Na základe komunikačných nárokov si môžu zákazníci vybrať podľa svojich možností medzi meranou linkou flexiLINE v rôznych objemoch dát, alebo nelimitovanou linkou rôznych kapacít. FlexiLINE tak ponúka riešenia pre rôznych zákazníkov podľa ich komunikačných nárokov alebo charakteru využívania služieb internetu.
Slovanet naďalej investuje do rozširovania siete bezdrôtového pripojenia a buduje prístupové body svojej mikrovlnnej siete flexiNET po celom Slovensku. Podľa Slovanetu bezdrôtové pripojenie už nie je len privilégiom veľkých miest, ako tomu bolo v minulosti. Výhody mikrovlnného, teda cenovo dostupného trvalého prístupu do internetu, musia byť poskytnuté aj obyvateľom menších sídiel. Najnovšie tak môžu výhody mikrovlnného pripojenia využívať obyvatelia v Žiari nad Hronom, Čadci alebo v Partizánskom. Slovanet plánuje do konca roka rozšíriť sieť mikrovlnného pripojenia o ďalšie 3 až 4 menšie sídla.