O nás

Tlačové správy

Bratislava 10.12.2010

V boji proti rakovine pomáhajú aj umelecké diela

Bratislava 10. december 2010 – Umelecká galéria Slovanet Art Gallery spustila unikátny projekt spolupráce so združením Liga proti rakovine. Galéria odteraz bude pomáhať nielen mladým talentovaným umelcom, ale aj ľudom s onkologickými ochoreniami a ich rodinám. Na projekty boja proti rakovine poputuje konkrétna čiastka z každého predaného diela. Nový projekt odštartovali predstavitelia Ligy proti rakovine, Slovanet Art Gallery a spoločnosti Slovanet na slávnostnom otvorení výstavy s názvom Umenie pomáhať.
„Z krásnych obrazov na stenách vyžaruje harmónia a pokoj, ktoré blahodárne pôsobia na ľudskú dušu. Iniciatíva vašej galérie prispievať z každého predaného umeleckého diela na konto Ligy proti rakovine je počin, ktorý si veľmi vážime a oceňujeme. Ste prvou lastovičkou, ale možno budete inšpiráciou aj pre ďalších, ktorí budú nasledovať váš príklad,“ povedala na otvorení benefičnej výstavy v Slovanet Art Gallery prezidentka Ligy proti rakovine MUDr. Eva Siracká, DrSc. Ako ďalej uviedla, aktivita rozšíri možnosti Ligy pomáhať onkologickým pacientom a ich rodinám a aj preto odporúča verejnosti návštevu galérie.
Partnerom a sponzorom galérie je spoločnosť Slovanet, celoslovenský poskytovateľ internetu a telekomunikačných služieb. Výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj na otvorení výstavy výstavy uviedol: „Je pre nás vec podnikateľskej cti a zodpovednosti prispievať k takýmto humanitným projektom. Obzvlášť v dobe, ktorá nepraje umeniu a naopak narastá počet ľudí postihnutých civilizačnými chorobami“. Peter Máčaj sa zároveň stal prvým kupujúcim a prispievateľom na konto Ligy proti rakovine.
Pozývame vás na prehliadku benefičnej výstavy UMENIE POMÁHAŤ v Slovanet Art Gallery, v ktorej pri kúpe výtvarného diela prispejete konkrétnou sumou na humanitné účely. K dispozícii je takmer 200 obrazov, sôch, plastík a šperkov od 30 slovenských a zahraničných renomovaných autorov, ako aj talentovaných mladých výtvarníkov.