O nás

Tlačové správy

Bratislava 09.03.2005

Užívateľom najviac na internete chýba zábava

Bratislava, 9. marec 2005 – Podľa výsledkov prieskumu, ktorý Slovanet uskutočnil v druhej polovici februára, užívateľom na internete chýba zábava. Viac ako 50% z 1800 opýtaných respondentov by radi využívali internet na pozeranie filmov, počúvanie hudby alebo hranie on-line hier. Tieto výsledky plne zodpovedajú vízii, ktorú Slovanet dlhší čas pripravuje. Dnes, ako prvý na Slovensku, Slovanet predstavuje nový spôsob poskytovania telekomunikačných služieb, ktorý kombinuje služby rýchleho internetu, internetovej zábavy a čoskoro sa k nim pridá aj lacné telefonovanie. Kombinácia týchto troch služieb je vo svete známa pod názvom triple-play a ponúkajú ju najdynamickejšie sa rozvíjajúci poskytovatelia, ku ktorým už patrí aj Slovanet.
Slovanet preto prichádza na trh s novým internetovým médiom – unikátnym portálom GoFUN, plným zábavného obsahu. V súčasnosti je určený zákazníkom služieb GoDSL, ktorí ho môžu využívať bezplatne ako doplnkovú službu. Od dnešného dňa sú na portáli www.gofun.sk dostupné videoklipy slovenských a zahraničných interpretov a ukážky najnovších filmov. Tie sú však len prvým krokom celého projektu. Slovanet mieni obsah neustále dopĺňať a aktualizovať. Časom pribudnú služby virtuálnej videopožičovne, hranie on-line hier, či dokonca televízne a rozhlasové vysielanie. Slovanet realizoval projekt GoFUN v spolupráci s hudobnými vydavateľstvami Forza Music a Universal Music a filmovými distribútormi Bonton Home Video a SPI International.
Slovanet pred niekoľkými dňami zároveň zvýšil rýchlosti DSL produktov. „Aj vďaka tomu môžeme ponúknuť našim klientom služieb GoDSL jedinečný benefit, zábavný internetový portál, ktorý žiadny iný poskytovateľ neponúka,“ hovorí Juraj Kováčik, obchodný riaditeľ Slovanetu. V súlade s predstavenou víziou chce Slovanet urýchliť podpis prepojovacej zmluvy s ST a ponúknuť aj miestne, medzimestské a medzinárodné telefonovanie. „Pri poskytovaní hlasových služieb zvolíme rovnakú stratégiu, ako pri poskytovaní vysokorýchlostného internetu. Chceme byť najlacnejší,“ dodáva J. Kováčik.