O nás

Tlačové správy

Bratislava 26.05.2010

Úspory pomohli Slovanetu v prvom kvartáli rásť

Bratislava 26. máj 2010 – Za prvé tri mesiace tohto roku sa medziročne zvýšili tržby Slovanetu z poskytovaných služieb o necelé dve percentá na takmer 5,67 milióna eur, v rovnakom období minulého roka zarobil operátor o 100 tisíc eur menej. Najväčší podiel na raste majú výnosy z poskytovania dátových komunikačných služieb pre korporátny segment, ktoré vzrástli o viac ako 15 percent.
Pri náraste tržieb v prvom štvrťroku zohrali v Slovanete úlohu aj úspory na výdavkoch. Tie sa znížili o skoro 7,5 percenta, čo predstavuje úsporu vo výške viac ako 420 tisíc eur. K zníženiu nákladov prispeli predovšetkým úspory pri prevádzke siete, ktoré boli dosiahnuté optimalizáciou vlastnej telekomunikačnej siete a integráciou a konsolidáciou sietí získaných v predošlom období akvizíciami. O viac ako 50 percent poklesli aj náklady na opravy a údržbu siete, čo je výsledkom nasadenia kvalitných a spoľahlivých technológií.
Poznámka: Uvedené hospodárske výsledky sú konsolidované za celú skupinu Slovanet vrátane dcérskych spoločností, účtovná metodika skupiny Asseco je založená na štandarde IFRS.