O nás

Tlačové správy

Bratislava 21.03.2009

Televízne kanály v HD kvalite ponúkne Slovanet v novembri

Bratislava, Komjatice 21. 03. 2019 – Obec Komjatice v Nitrianskom kraji je ďalšou, v ktorej spoločnosť Slovanet formou akvizície preberá prevádzku miestnej káblovej siete, poskytovanie služieb, starostlivosť o doterajších takmer 800 zákazníkov siete a finančnú agendu. Akvizícia sa uskutočnila na základe zmluvy o postúpení práv a povinností prevádzkovateBratislava 8. október 2009 – Slovanet v novembri prinesie zákazníkom digitálnej televízie na svojej optickej infraštruktúre prvý balík programov v HD kvalite. Ten poteší napríklad milovníkov filmov či dokumentov, alebo tých najmenších, teda detských divákov. Ponuku programov vo vysokom rozlíšení plánuje Slovanet postupne rozširovať. Konkrétne TV stanice, ktoré bude balík obsahovať, operátor zverejní spolu s novou ponukou.
Do konca roka Slovanet zároveň plánuje rozšíriť súčasnú ponuku TV staníc približne o ďalších 30 kanálov. Z väčsiny z nich zostaví nový programový balík, niektoré zaradí do existujúcich balíkov bez navýšenia poplatku, a to aj existujúcim klientom.
Digitálne televízne služby od Slovanetu môžu zákazníci využívať vo veľkej časti Bratislavy, Prešova a Popradu, okrem toho je v Zlatých Moravciach k dispozícii klasická káblová televízia. Televízne služby operátora sú tak momentálne dostupné už pre viac ako 50 tisíc domácností. Vďaka projektu modernizácie optickej infraštruktúry, do ktorej Slovanet investuje milión eur, tento potenciál ďalej narastá.ľa TKR medzi Slovanet, a. s., a spoločnosťou Káblová televízia Komjatice s.r.o. V priebehu posledných rokov Slovanet podobne prevzal siete a zákazníkov v mnohých mestách a obciach najmä v Púchovskej kotline, v okolí Brezna, v Dudinciach, v Stropkove a ďalších, a to najmä od spoločnosti VARES. Spolu so sieťou v Komjaticiach Slovanet tak dnes obsluhuje už 26 sietí káblovej televízie v rámci celého Slovenska. Podobne ako v iných doterajších lokalitách, Slovanet v nasledujúcich mesiacoch aj v Komjaticiach plánuje uskutočniť modernizáciu a úplnú digitalizáciu televízie a novú technológiu pre výrazne rýchlejší káblový internet. V ďalšej budúcnosti operátor v obci plánuje aj rozšírenie televízie o ďalšie desiatky doplnkových a prémiových TV kanálov a možnosť využívania archívu vysielania. Slovanet okrem toho už v súčasnosti pripravuje prevzatie sietí a zákazníkov káblových televízií aj v ďalších lokalitách.