O nás

Tlačové správy

Bratislava 08.02.2012

Televízna sieť v Turanoch prinesie vysokorýchlostný internet

Bratislava, 8. február 2012 – Operátor Slovanet prináša do Turian internet s rýchlosťou a kvalitou, ktorý je bežne dostupný len pre obyvateľov väčších miest. Zmodernizovaná opticko-koaxiálna (HFC – Hybrid fiber-coaxial) sieť pokrýva viac ako 1200 domácností. Jej predchádzajúcim prevádzkovateľom bola firma M-Elektronik, ktorá sa od nového roka 2012 so spoločnosťou Slovanet zlúčila. Nová telekomunikačná sieť umožní obyvateľom Turian využívať vysokorýchlostný internet s rýchlosťou až 40 Mbit/s. Internet je poskytovaný cez prípojky súčasnej káblovej televízie a je oveľa rýchlejší ako ten doterajší, ktorý mal rýchlosť 1 – 2 Mbit/s.

Turany sú po Stropkove a Turčianskych Tepliciach už treťou lokalitou, v ktorej Slovanet zavádza vysokorýchlostný internet prostredníctvom novej technológie DOCSIS 3.0. Súčasťou modernizácie je aj predpríprava na digitálne vysielanie. Teší nás, že spolupráca so spoločnosťou Slovanet priniesla naším obyvateľom možnosť využívať internet rýchlosťou a kvalitou porovnateľnou s veľkými mestami,“ hovorí starosta Turian Miroslav Blahušiak. „Okrem vysokorýchlostného internetu prinášame obyvateľom Turian, ktorí doteraz neboli našimi klientmi a mali internet u iného poskytovateľa, možnosť prejsť na Rýchlejší internet od Slovanetu. Výhodou navyše bude, že na dobu zostávajúcej viazanosti u predchádzajúceho poskytovateľa dostanú od nás klienti internet zadarmo,“ vysvetľuje sieťový špecialista spoločnosti Slovanet Ľubomír Beňo, ktorý je zároveň aj rodákom z Turian.

Spoločnosť Slovanet doteraz pokrýva internetom týchto rýchlostí viac ako 50 000 domácností. Obyvatelia Turian si môžu objednať internet už od 6,90 eur mesačne. Záujemcom o pripojenie postačuje mať prípojku káblovej televízie. Bližšie informácie získajú na bezplatnej linke 0800 608 608, na webe www.slovanet.skalebo na adrese Ľubomír Beňo, Moyzesova 23, Turany, tel.: 0907 805 479 a email: lubomir.beno@slovanet.net.

jatice 21. 03. 2019 – Obec Komjatice v Nitrianskom kraji je ďalšou, v ktorej spoločnosť Slovanet formou akvizície preberá prevádzku miestnej káblovej siete, poskytovanie služieb, starostlivosť o doterajších takmer 800 zákazníkov siete a finančnú agendu. Akvizícia sa uskutočnila na základe zmluvy o postúpení práv a povinností prevádzkovateľa TKR medzi Slovanet, a. s., a spoločnosťou Káblová televízia Komjatice s.r.o. V priebehu posledných rokov Slovanet podobne prevzal siete a zákazníkov v mnohých mestách a obciach najmä v Púchovskej kotline, v okolí Brezna, v Dudinciach, v Stropkove a ďalších, a to najmä od spoločnosti VARES. Spolu so sieťou v Komjaticiach Slovanet tak dnes obsluhuje už 26 sietí káblovej televízie v rámci celého Slovenska. Podobne ako v iných doterajších lokalitách, Slovanet v nasledujúcich mesiacoch aj v Komjaticiach plánuje uskutočniť modernizáciu a úplnú digitalizáciu televízie a novú technológiu pre výrazne rýchlejší káblový internet. V ďalšej budúcnosti operátor v obci plánuje aj rozšírenie televízie o ďalšie desiatky doplnkových a prémiových TV kanálov a možnosť využívania archívu vysielania. Slovanet okrem toho už v súčasnosti pripravuje prevzatie sietí a zákazníkov káblových televízií aj v ďalších lokalitách.