O nás

Tlačové správy

Bratislava 01.04.2014

Telekomunikačný operátor Slovanet sa stará aj o bezpečnosť obyvateľov a ich majetku

Bratislava, 1. apríl 2014 Spoločnosť Slovanet predstavila komplexný ochranný systém, ktorý je primárne určený pre developerské projekty. Služby pre Moderné a bezpečné bývanie zahŕňajú inteligentný kamerový systém, služby VoIP videovrátnika a elektronicky kontrolované vstupy pre jednotlivé zóny objektu. Telekomunikačný operátor tak spolu so spoločnosťou Akira integruje najnovšie technológie na ochranu bezpečia obyvateľov do jedného systému.

Slovanet pripravil pre developerov špeciálny balík služieb, vďaka ktorým získajú obyvatelia možnosť kontroly nad bezpečnosťou svojej nehnuteľnosti. Základom riešenia sú kamerové systémy monitorujúce okolie domu a spoločné priestory. Inteligentný softvér kamier dokáže rozpoznať pohyb, ale v budúcnosti aj upozorniť na niektoré potenciálne podozrivé javy či správanie. Prostredníctvom internetu je obraz možné chránene sledovať cez počítač, smartfón alebo televízor, resp. služby IPTV. Pokiaľ niektorá kamera vypadne a stane sa nedostupnou, príde automatické upozornenie cez e-mail a/alebo sms. Pre smartfóny Slovanet pripravil špeciálnu aplikáciu „Kamery do vrecka“, ktorá poskytuje online aktuálne informácie o situácii v bytovom dome, byte či kancelárii bez ohľadu na to, kde sa práve majiteľ nachádza. Zábery z nainštalovaných kamier sú k dispozícii nepretržite a samozrejmosťou je ich archivácia.

Ďalšou súčasťou riešenia je videovrátnik Helios od spoločnosti 2N, ktorý umožňuje vpúšťať do budovy len oprávnené osoby a monitoruje tak vstup do objektu. V prípade, že obyvateľ nie je doma, je možné jeho presmerovanie na mobilný telefón či prenosný účet SIP konta. Ochranný systém sa dá nastaviť aj tak, aby bol vstup do budovy povolený len na kartu, dotykový kľúč alebo cez bezpečnostný kód. Softvérové vybavenie umožňuje videohovor, v prípade nedostupnosti volaného odoslanie obrázku osoby, ktorá zvoní, na definovaný e-mail zákazníka. Nastavovanie a správa zariadenia sa dá ovládať aj diaľkovo cez zabezpečenú VPN.

Služby pre Moderné a bezpečné bývanie od spoločnosti Slovanet zahŕňajú aj systém elektronických kontrolovaných vstupov, ktorý je postavený na produkte DOMOTRON od spoločnosti Akira. Obyvatelia bytoviek majú vďaka RFID senzorom a elektromagnetickým zámkom možnosť vytvoriť si v budove zóny kontrolovaných vstupov s rozlične nastavenými oprávneniami pre rodiny, byty alebo osoby. Riešenie je flexibilné, dá sa napojiť aj na vnútorné a vonkajšie osvetlenie, vykurovanie či iné funkcionality, vďaka čomu môže byť systém využívaný v rámci komplexnej správy a dohľadu nad bytovým domom.

„Pri riešeniach pre bytové domy vždy vychádzame z požiadaviek a potrieb jeho obyvateľov. Ochranné systémy sú preto flexibilné a navrhnuté tak, aby zákazníkom zvyšovali komfort a predovšetkým pocit bezpečia. Navyše je ich ovládanie a prístup k nim zabezpečený v podstate odkiaľkoľvek,“ povedal Martin Magdolen, produktový manažér Slovanet, a.s. Operátor poskytuje pre bytové domy pripojenie k vysokorýchlostnému internetu, výhodné telefonovanie a vo vybraných lokalitách aj digitálnu televíziu.

Viac informácií o balíku služieb pre Moderné a bezpečné bývanie nájdete na stránke www.slovanet.sk/byvanie