O nás

Tlačové správy

Bratislava 25.03.2009

Talenty z regiónov dostali šancu

Bratislava 25. marec 2009 – Spoločnosti, ktorá sa rozrastá akvizíciami, sa oplatí venovať mimoriadnu pozornosť zamestnancom odkúpených firiem. Často sa medzi nimi ukrývajú ľudia s potenciálom, ktorým treba dať šancu v kontexte celej firmy. V čase finančnej krízy sa kladie mimoriadny dôraz na efektivitu všetkých zložiek spoločnosti, ľudských zdrojov obzvlášť. A práve títo ľudia sa môžu podieľať na dosahovaní tejto efektivity.
„Našou prioritou je čo najskôr identifikovať talenty, ktoré môžu byť prínosom pre firmu. Prostredníctvom nich sme načerpali naozaj veľa zo skúseností lokálnych spoločností,“ hovorí Lucia Gröneová, riaditeľ ľudských zdrojov Slovanetu, ktorý v uplynulých mesiacoch odkúpil viacero lokálnych internetových poskytovateľov. Pri takomto postupe je dôležitá správna integrácia odlišných firemných kultúr. „Mnohí ľudia z miestnych firiem preukázali tvorivosť, nadšenie pre prácu a chuť rásť – keď tento potenciál spojíte so stabilitou a výhodami väčšej spoločnosti, ako sú napríklad profesionálne marketingové postupy či centralizovaná logistika, dá sa z neho veľa vyťažiť,“ dodáva Gröneová.
Napríklad Ján Michlík z popradského AmiTelu v súčasnosti zastáva pozíciu produktového manažéra Slovanetu a špecializuje sa na portfólio Triple play služieb. Skúsenosti zo svojho regionálneho pôsobenia dostal šancu uplatniť celoplošne. Pán Juraj Zelman z bratislavského Micronetu, odborník na správu sieťových zariadení, sa zas napríklad úspešne zaradil v centrále ako pracovník sieťových služieb.
Slovanet získal akvizíciami mnohých ďalších schopných ľudí z rozličných odvetví, od IT špecialistov po obchodníkov. Objavením schopných ľudí v odkúpených firmách, zvyšovaním produktivity práce a zdokonaľovaním systému individuálneho odmeňovania Slovanet udržiava optimálny počet zamestnancov aj pri výraznom rozrastaní a rozširovaní pôsobnosti na Slovensku.