O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.06.2009

Svoj Internetbox má už aj Poprad, prináša prvú spoluprácu internetového providera a on-line banky

Bratislava 17. jún 2009 – Na popradskom sídlisku Juh III stojí netradične sfarbený a ešte netradičnejšie vybavený kontajner. Ide o Internetbox – miesto, v ktorom návštevníci majú zadarmo prístup na internet, bezplatné poradenstvo ohľadom telekomunikačných či finančných služieb a možnosť zaobstarať si ich v bezprostrednej blízkosti svojich domovov. „Pre mesto bolo najdôležitejšie, že má Internetbox tiež verejnoprospešný charakter a že skutočne poslúži Popradčanom,“ opisuje ochotu mesta participovať na projekte viceprimátor Popradu Adrián Kromka.
Projekt Internetbox už v minulom roku priniesol prvú spoluprácu mobilného a fixného operátora na Slovensku, spoločností Telefónica O2 Slovakia a Slovanet. Po vstupe ďalšieho partnera mBank teraz na našom území prvýkrát spája ďalšie subjekty – internetového poskytovateľa a banku. „Naša spolupráca má za cieľ povzbudiť čo najviac ľudí, aby sa zaujímali o najmodernejšie služby pre domácnosť, ktoré im zjednodušia a spríjemnia život,“ hovorí Martin Zamba, prevádzkový riaditeľ Slovanetu. Už v najbližších týždňoch partneri projektu predstavia atraktívne zvýhodnenia, ktoré návštevníci získajú, ak si vyberú kombinácie ich služieb.
„Odhadujeme, že do popradského Internetboxu zavítajú stovky návštevníkov mesačne. Popri bezplatnom surfovaní budú môcť využívať aj bezplatné bankové služby, ktoré si môžu zriadiť priamo na mieste,“ hovorí Miroslav Chovan, manažér predaja kľúčových produktov z mBank.
Prvý slovenský Internetbox začal prevádzku v novembri 2008 v Prešove na Jurkovičovej ulici, odkiaľ sa v marci presťahoval na Ulicu Martina Benku. Mobilita, vďaka ktorej môžu meniť Internetboxy svoje prechodné bydlisko, je jednou z ďalších výhod tohto originálneho objektu.