O nás

Tlačové správy

Bratislava 10.11.2008

Stanislav Krátky je novým obchodným riaditeľom Slovanetu

Bratislava 10. novembra 2008 – Novým obchodným riaditeľom telekomunikačného operátora Slovanet sa od novembra 2008 stal Ing. Stanislav Krátky, ktorý stojí za úspechom jedného z lídrov slovenského retailového segmentu. Bol zakladateľom a dlhoročným generálnym riaditeľom domácej dcéry najväčšieho svetového výrobcu domácich spotrebičov Electrolux, firmy s najrýchlejším rastom na domácom trhu so spotrebičmi. Aj s pomocou znalostí Stanislava Krátkeho z biznis segmentu, jeho orientácie v korporátnom prostredí a dlhoročných skúseností z oblasti predaja domácnostiam sa plánuje Slovanet už na konci budúceho roka priblížiť v obrate k hranici jednej miliardy korún.
„Mojou prioritou bude vyvíjať aktivity, ktorými sa nám podarí čo najviac zviditeľniť výhody alternatívneho operátora pre zákazníka, doslova ‘postaviť Slovanet zákazníkovi do cesty‘, zvýšiť jeho konkurencieschopnosť na trhu a realizovať tak ambiciózne strategické ciele,“ hovorí nový obchodný riaditeľ operátora Stanislav Krátky. Telekomunikačná oblasť bude aj počas najbližších rokov rásť, aj preto podľa Stanislava Krátkeho bude ešte dlho prebiehať súboj o podiel na zväčšujúcom sa trhu, čo poskytne priestor na nové nápady, nové metódy oslovenia potenciálnych klientov a komunikácie s nimi. „Slovanet má v tejto oblasti vysoké ambície, má vôľu realizovať nové myšlienky, svedčí o tom napríklad aj akvizičná stratégia, ktorú už rok úspešne praktizuje a bude v nej pokračovať. Slovanet dáva zelenú mnohým pozitívnym krokom a zmenám, aj to všetko bolo dôvodom, prečo som sa rozhodol stať sa súčasťou tímu,“ dodáva Stanislav Krátky.
V rokoch 1994 – 2007 pôsobil Stanislav Krátky v spoločnosti Electrolux ako konateľ a generálny riaditeľ divízie domácich spotrebičov. Pozícia Stanislava Krátkeho vyžadovala primárne komunikáciu na firemnej úrovni (odberatelia, predajcovia tovarov), zároveň ale zodpovedal za PR a marketingové aktivity, ktoré sa orientovali na koncových zákazníkov. Zastrešoval tak napríklad špeciálne orientované kampane, model zákazníckeho vernostného programu či zaškoľovania predajcov, má bohaté skúsenosti s lokalizovaným prispôsobovaním portfólia tovarov a služieb podľa individuálnych potrieb regiónov. V rokoch 2007 – 2008 pôsobil Stanislav Krátky ako generálny riaditeľ, respektíve konateľ spoločnosti Franke Slovensko a Franke Česká republika.