O nás

Tlačové správy

Bratislava 29.11.2005

Slovanetu rastú tržby aj vďaka hlasovým službám

Bratislava, 29. november 2005 – Podľa predbežných hospodárskych výsledkov dosiahla spoločnosť Slovanet za prvé tri štvrťroky roku 2005 tržby z predaja tovarov a služieb v hodnote 311,3 mil. Sk, čo je viac ako 22%-ný nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka. V tržbách sú už zahrnuté aj výnosy z poskytovania verejnej telefónnej služby, ktorú začal Slovanet prevádzkovať v 3. kvartáli tohto roku. K zvýšeniu výnosov taktiež prispel neustály rast širokopásmového prístupu prostredníctvom technológie ADSL, ktorý sa na celkových tržbách podieľal hodnotou 31 miliónov korún. Zisk pred zdanením, odpismi, úrokmi a amortizáciou (EBITDA) vzrástol na 25,9 mil. Sk.
„Naša spoločnosť dosiahla okrem kladného ukazovateľa EBITDA taktiež kladný EBIT a to aj napriek vysokým zriaďovacím výdavkom, ktoré si vyžiadalo spustenie hlasových služieb. Celkové hospodárenie Slovanetu za prvých 9 mesiacov roku 2005 sa zaobišlo bez zvýšenia podielu cudzích zdrojov na vlastnom kapitále,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu.
Slovanetu sa za sledované obdobie darilo aj v oblasti bezdrôtového internetu. Počet klientov tohto pripojenia narástol najmä vďaka nedávno ocenenému projektu Internet u nás, ktorý je zameraný na zavádzanie internetu do okrajových oblastí Slovenska.