O nás

Tlačové správy

Bratislava 15.05.2006

Slovanet zvýšil svoj rast o tretinu

Bratislava, 15. mája 2006 – Na základe predbežných hospodárskych výsledkov dosiahli tržby Slovanetu z predaja tovarov a služieb za prvý kvartál tohto roka hodnotu 129 miliónov korún. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2005 to predstavuje viac než tretinový nárast.
Najväčší podiel na dosiahnutých tržbách má oblasť poskytovania virtuálnych privátnych sietí, ktorá Slovanetu priniesla 41,5 milióna korún. Významné, vyše 50-percentné zvýšenie tržieb oproti prvému štvrťroku minulého roka zaznamenali ADSL služby, ktoré sa vyšplhali na 15,8 milióna korún. K celkovému rastu Slovanetu, ako plnohodnotného telekomunikačného operátora, výrazne prispelo aj poskytovanie hlasových služieb s tržbami dosahujúcimi vyše 24 mil. Sk.
„Predbežné hospodárske výsledky ukazujú, že náš vstup do oblasti poskytovania verejných telefónnych služieb je perspektívnym krokom,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu.
Za prvý kvartál roka 2006 dosiahol Slovanet zisk pred zdanením na úrovni 8,2 milióna korún, čo znamená niekoľkonásobný nárast oproti rovnakému štvrťroku minulého roka. Na základe pozitívnych výsledkov a postupného ukončenia veľkých technologických investícií očakáva Slovanet v najbližšom období kontinuálne zhodnocovanie svojich aktív.