O nás

Tlačové správy

Bratislava 16.04.2008

Slovanet získal významného zlatomoravského operátora

Bratislava, 16. apríl 2008 – Slovanet opäť rozšíril podiel vlastnej infraštruktúry, odkúpil 100%-ný podiel káblovej spoločnosti CATV Tekov, ktorá je majoritným poskytovateľom pevných telekomunikačných služieb a retransmisie v Zlatých Moravciach. Slovanet tak získal kvalitnú opticko-koaxiálnu sieť, ktorá pokrýva prevažnú väčšinu rezidenčnej oblasti mesta, celkovo približne 2 500 domácností.
V najbližších mesiacoch Slovanet tu spustí nové produkty vysokorýchlostného internetu či telefonovania. Spoločnosť CATV Tekov patrí k priekopníkom káblovej technológie u nás, jej odborníci sú jednými z prvých, ktorí stáli pri jej spustení na Slovensku. Obyvateľom Zlatých Moraviec a priľahlých obcí poskytuje služby káblovej televízie a vysokorýchlostného internetu.
Slovanet odkúpením spoločnosti získal nielen infraštruktúru, ale aj viac ako 2 000 zákazníkov, ktorí môžu využívať televíziu, káblový a bezdrôtový internet CATV Tekov. „V tomto roku ešte plánujeme v Zlatých Moravciach investovať niekoľko miliónov korún do skvalitnenia služieb, vytvorenia a poskytovania nových produktov pre existujúcich aj nových zákazníkov,“ Miroslav Kvasnička, vedúci oddelenia produktového manažmentu v Slovanete.
Už v máji chce Slovanet v Zlatých Moravciach spustiť na vlastnej infraštruktúre novú ponuku neobmedzeného vysokorýchlostného internetu, ale aj výhodné neobmedzené telefónne služby. Slovanet bude v meste naďalej poskytovať káblovú televíziu, už v blízkom čase chce navyše začať s rozširovaním jej programovej ponuky.