O nás

Tlačové správy

Bratislava 21.10.2005

Slovanet získal nomináciu na IT firmu roka 2005

Bratislava, 21. október 2005 – Inovácie Slovanetu v oblasti informačných technológií a telekomunikácií boli ocenené nomináciou na IT firmu roka 2005. Slovanet v minulom roku spustil postupnú internetizáciu vidieka svojim unikátnym projektom „Internet u nás“. Projekt sprístupnil vysokorýchlostný internet pre občanov menších miest a obcí Slovenska, ktorí nemali možnosť rýchleho pripojenia do internetu.
V roku 2004 Slovanet vynaložil značné úsilie aj pri rozvoji ADSL na Slovensku. Vo februári uviedol na trh cenovo najvýhodnejší produkt neobmedzeného ADSL prístupu do internetu. V apríli predstavil novú stratégiu poskytovania služieb za najnižšie ceny s najvýhodnejšími podmienkami pre užívateľov. Tieto jeho aktivity mali za následok, že aj relevantná konkurencia zvýšila prístupnosť internetových služieb pre široké vrstvy užívateľov.
Slovanet v spolupráci s Telekomunikačným úradom SR a Protimonopolným úradom taktiež dopomohol k liberalizácii telekomunikačného trhu.
Ocenenie IT firma, IT projekt a IT osobnosť roka 2005 udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov pôsobiacich v oblasti informačných technológií a zástupcovia profesijných organizácií. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti IT a úspešné projekty za rok 2004.