O nás

Tlačové správy

Bratislava 22.10.2008

Slovanet získal najväčšieho lokálneho poskytovateľa internetu – RoburNet

Bratislava, 22. október 2008 – Najväčší domáci alternatívny poskytovateľ vysokorýchlostného internetu Slovanet získal bratislavskú spoločnosť Robur, s.r.o, ktorá ponúka svoje služby pod známou značkou RoburNet. Ide o najvýznamnejšiu akvizíciu roku 2008 v slovenskej telekomunikačnej sfére. Momentálne má RoburNet 5 100 zákazníkov a pokrýva viac ako 30 tisíc domácností v Petržalke, Karlovej Vsi, Dúbravke, Ružinove a na Dolných Honoch. Na trhu pôsobí od roku 2003. V celoslovenskom rebríčku najväčších lokálnych operátorov týždenníka Trend sa Robur umiestnil na prvom mieste. Slovanet získal v spoločnosti stopercentný podiel.
„Z úspešnej akvizície RoburNetu máme mimoriadnu radosť, veď ide o lokálneho poskytovateľa s najväčším počtom klientov v Bratislave. Do siete budeme ďalej investovať a zlúčime ju s našou existujúcou infraštruktúrou, čím vybudujeme najväčšiu opticko-metalickú metropolitnú sieť alternatívneho operátora na Slovensku,“ hovorí výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj. RoburNet poskytuje zákazníkom internetové pripojenie s rýchlosťou až niekoľkých desiatok megabitov za sekundu. Slovanet plánuje ďalej tieto služby skvalitňovať, v technologicky pripravených častiach siete zavedie v blízkej budúcnosti Triple play (internet, telefonovanie, digitálna televízia). Investovať bude aj do zlepšenia zákazníckeho servisu a technickej podpory.
RoburNet je už piatou akvizíciou Slovanetu za posledných 11 mesiacov. Svoju akvizičnú stratégiu lokálnych operátorov započal Slovanet koncom roka 2007. Odvtedy sa stal vlastníkom spoločností Kryha v Prešove (november 2007), CATV Tekov v Zlatých Moravciach (apríl 2008), Micronet v Bratislave (jún 2008) a BrNET v Brezne (september 2008). V akvizíčnej politike bude Slovanet pokračovať aj naďalej, minimálne jednu významnú akvizíciu plánuje oznámiť ešte do konca roka.