O nás

Tlačové správy

Bratislava 05.06.2012

Slovanet zdvojnásobuje rýchlosť DSL internetu

Bratislava, 5. jún 2012 – V priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov Slovanet výrazne zvýši maximálne rýchlosti internetu poskytovaného cez telefónnu DSL linku. Pre väčšinu programov to predstavuje bezplatné zrýchlenie približne o 40 až 180 % – vždy na maximum, čo prístupová linka umožňuje. Zrýchlenie budú môcť využívať nielen noví zákazníci, ale Slovanet ho bezplatne poskytne aj svojim existujúcim zákazníkom. Prebiehať bude postupne v priebehu mesiacov jún – júl 2012, najprv v oblastiach východného, následne stredného a napokon západneho Slovenska.Uvedené rýchlosti sú maximálne, ich úplna garancia z technologických dôvodov nie je možná a skutočná dosiahnutá rýchlosť na konkrétnej adrese môže byť nižšia. Rýchlosť najviac ovplyvňuje vzdialenosť pripojeného miesta od príslušnej telefónnej ústredne a kvalita linky. Zmena rýchlosti sa netýka špeciálnych programov s rýchlosťou 512 kbit/s a tých starších programov, kde poskytovateľom samotnej DSL prípojky nie je spoločnosť Slovanet. Zvýšenie rýchlosti nastane automaticky, zákazníci oň nemusia žiadať, ani nepotrebujú nič nastavovať na svojom počítači alebo zariadeniach.
Operátor Slovanet má v súčasnosti už viac ako 41 tisíc zákazníkov internetu, prínos bezplatného zrýchlenia DSL internetového pripojenia aktuálne získa takmer 18 tisíc klientov. Do blízkej budúcnosti pripravuje Slovanet zrýchlenie internetu poskytovaného aj cez ďalšie technológie, najmä cez vlastné optické siete a pre vybrané typy káblového a bezrôtového širokopásmového pripojenia.
Aktuálny prehľad programov DSL internetu od Slovanetu a ich parametrov je dostupný na stránke www.slovanet.net/sk/internet/dsl.