O nás

Tlačové správy

Bratislava 15.06.2005

Slovanet zaznamenal vysoký nárast tržieb

Bratislava, 15. jún 2005 – Podľa predbežných hospodárskych výsledkov dosiahol Slovanet v prvom kvartáli tohto roka tržby z predaja tovarov a služieb vo výške 96,4 miliónov, čo je viac ako 17%-ný nárast oproti prvému štvrťroku 2004. Na ich vysokom raste sa výrazne podieľali tržby z poskytovania virtuálnych privátnych sietí. V porovnaní s prvým kvartálom 2004 vzrástla ich hodnota o 127 % a dosiahla výšku viac ako 39 miliónov korún. Výrazný nárast zaznamenali aj tržby z predaja ADSL služieb, ktoré stúpli o viac ako 240 % v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka. Celkové hospodárske výsledky zodpovedajú obchodnému plánu spoločnosti na rok 2005.
„Vzostupnou tendenciou tržieb z predaja služieb vysokorýchlostného internetu naša spoločnosť opäť potvrdila, že jej patrí prvá priečka spomedzi alternatívnych internetových poskytovateľov,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu. „Úspech v predaji vysokorýchlostného internetu pripisujeme najmä tomu, že ponúkame najnižšie ceny DSL služieb v porovnaní s konkurenciou a taktiež neustále vynakladáme investície do zvyšovania rýchlosti prístupu do internetu,“dodáva P. Máčaj.
Prvé mesiace roku 2005 naznačili, že predaj DSL služieb sa bude naďalej zvyšovať. V ďalších mesiacoch Slovanet očakáva aj prudký rast tržieb z poskytovania hlasových služieb.