O nás

Tlačové správy

Bratislava 18.05.2006

Slovanet zapojil prvých 100 klientov Internetu pre vzdelanie

Bratislava, 18. mája 2006 – V rámci projektu Internet pre vzdelanie už Slovanet zapojil prvú stovku účastníkov. Prvé dotované pripojenia zriadili v Žilinskom kraji, nasledoval Trenčiansky a Bratislavský VÚC. Záujemcov, ktorí sa zapojili do IPV, Slovanet pripája nielen prostredníctvom pevných ADSL liniek, ale aj bezdrôtovo. Takýto klient má výhodu, že k internetu nepotrebuje telefónnu linku Slovak Telekomu a teda neplatí žiadne poplatky navyše.
Vďaka dôkladnej predchádzajúcej príprave Slovanetu počty jeho klientov v databáze MDPT rýchlo stúpajú, vďaka čomu môže spoločnosť kontinuálne pripájať svojich nových zákazníkov. Proces v súčasnosti mierne spomaľuje nutnosť úradného overovania plnomocenstva užívateľov, počet zapojených však dynamicky rastie. Popri už zaregistrovaných klientoch Slovanet aj naďalej prijíma i registrácie od nových záujemcov o dotovaný internet.
Internet pre vzdelanie je projektom Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií. Jeho cieľom je zvýšenie penetrácie vysokorýchlostného internetu a podpora jeho používania medzi mladými ľuďmi formou štátneho príspevku. V rámci každého kraja tak má 5 000 záujemcov vo veku od 15 do 25 rokov možnosť získať výhodný vysokorýchlostný internet. Slovanet očakáva, že pri súčasnom tempe by sa kvóty v niektorých krajoch mohli vyčerpať už začiatkom júna.