O nás

Tlačové správy

Bratislava 12.12.2007

Slovanet za rok 2007 očakáva výnosy vyše 620 miliónov korún

Bratislava, 12. december 2007 – Podľa odhadu hospodárskych výsledkov sa celkový obrat Slovanetu za tento rok vyšplhá na vyše 620 miliónov korún. V porovnaní s minulým rokom tak celkové výnosy stúpnu o viac ako 70 miliónov Sk. Najvyšší podiel na celkových výsledkoch zaznamenávajú tržby v oblasti služieb poskytovaných korporátnym zákazníkom.
Výrazný nárast v roku 2007 dosiahol Slovanet pri službách širokopásmového internetu a telefonovania. V segmente vysokorýchlostného internetu očakáva operátor zvýšenie výnosov o viac ako 30 percent a navýšenie v hlasových službách odhaduje na takmer 34 percent. Jeho strategickým cieľom je v priebehu piatich rokov rozšíriť pokrytie svojimi optickými službami do miest, kde spolu žije viac ako 20 percent obyvateľov Slovenska.
„Nárast v širokopásmovom internete a službách pre korporátny segment potvrdzuje príklon k cielenejšej segmentácii, ktorá vychádza aj z novej stratégie Slovanetu. Na jej základe plánuje Slovanet do roku 2012 zvýšiť tržby až niekoľkonásobne, na úroveň približne 1,5 miliardy korún,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu.