O nás

Tlačové správy

Bratislava 19.02.2008

Slovanet výrazne zvyšuje podiel vlastnej infraštruktúry

Bratislava, 19. február 2008 – Slovanet výrazne napreduje vo výstavbe vlastnej infraštruktúry. Len od júla minulého roka zvýšil pokrytie v licencovanom pásme 10,5 GHz z desiatich na viac ako 30 prístupových bodov v rôznych lokalitách Slovenska. Vyhradené frekvenčné pásma na rozdiel od nelicencovaných prinášajú vyššiu kvalitu a okrem spoľahlivého pripojenia do internetu umožňujú napríklad plnohodnotnú implementáciu IP telefónie či výstavbu virtuálnej privátnej siete s vysokým štandardom.
Slovanet najnovšie vybudoval prístupové body v pásme 10,5 GHz v Novom meste nad Váhom, Pezinku, Bratislave, Galante, Humennom či v Lučenci. Kvalitný internet, spoľahlivé hlasové a dátové služby na tejto frekvencii bude Slovanet postupne sprístupňovať aj v ďalších mestách. „V najbližších týždňoch pokryjeme napríklad lokality v Banskobystrickom a Trenčianskom kraji. Postupne chceme pokryť väčšinu okresných miest na území Slovenska,“ približuje plány Martina Vajsová, produktová manažérka Slovanetu.
Pripojenie na vyhradenej frekvencii 10,5 gigahertza je plnohodnotnou alternatívou k optickému pripojeniu. Vďaka vysokému štandardu, stabilite a bezpečnosti, ktorú ponúka, ju využívajú aj významní klienti Slovanetu na pripájanie svojich pobočiek. Migrujú na ňu menšie a stredné firmy, ktoré tiež vyžadujú vysokú spoľahlivosť a pripájajú sa aj noví náročnejší zákazníci.