O nás

Tlačové správy

Bratislava 02.08.2010

Slovanet výrazne zvyšuje kapacitu DSL internetu

Bratislava 2. august 2010 – Spoločnosť Slovanet sa snaží poskytovať svojim zákazníkom vždy čo najvyššiu kvalitu a kapacitu internetového pripojenia. Od augusta preto novým aj existujúcim zákazníkom dátovo neobmedzeného ADSL internetu výrazne posunul nahor hranice tzv. zásad férového používania služieb, pri ktorých nastane spomalenie pripojenia. Výrazne zvýšené hranice sa týkajú klientov pripojených cez DSL linku, pripojenie cez optickú sieť zostáva v Slovanete aj naďalej bez akýchkoľvek obmedzení. Nezmenené sú aj parametre programu Rýchlejší internet Basic.
Tento krok prichádza zo strany Slovanetu paradoxne krátko na to, ako konkurenčný T-Com zaviedol limity na svoje produkty dokonca aj zákazníkom, ktorí podpísali zmluvy bez jedinej zmienky o takomto obmedzení. „Sme radi, že sa nám konečne podarilo s prevádzkovateľom siete vyjednať lepšie veľkoobchodné podmienky, ktoré spôsobovali niektorým zákazníkom Slovanetu zbytočné obmedzenia. Nové pravidlá používania služieb by mali postačovať aj veľmi náročným zákazníkom,“ tvrdí Katarína Čajbíková, produktová manažérka Slovanetu.
Zásady férového používania, známe aj pod skratkou FUP (Fair User Policy) sú jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť vysokú kvalitu pripojenia pre všetkých účastníkov siete. Spravodlivé rozdelenie celkovej kapacity je zabezpečené obmedzením rýchlosti tým účastníkom, ktorí prenášajú najviac dát a tým najviac zaťažujú sieť. Limit pre aktiváciu FUP bol doteraz 30-40 GB prenesených dát (podľa konkrétneho programu), súčasných 120-240 GB teda predstavuje až 6-násobný nárast. Ocenia ho hlavne tí používatelia, ktorí internet intenzívne využívajú na prenos veľkých súborov a na multimediálnu zábavu, ako napríklad sledovanie videa v HD kvalite. Zmena zásad férového používania je výsledkom kontinuálnej snahy Slovanetu o poskytovanie čo najvýhodnejších služieb na trhu a o sprístupnenie internetu čo najväčšiemu množstvu ľudí.