O nás

Tlačové správy

Bratislava 19.03.2007

Slovanet verí, že PMÚ čoskoro rozhodne o prístupe k sieti ST

Bratislava, 19. marec 2007 – Slovanetu zaslal Protimonopolný úrad SR rozhodnutie, týkajúce sa prístupu alternatívnych operátorov k technologicky vylepšenej sieti ST. V ňom PMÚ spoločnosť Slovanet informoval, že momentálnu situáciu nebude riešiť formou vydania predbežného opatrenia.
Úrad pokračuje v prešetrovaní a Slovanet verí, že samotné rozhodnutie vo veci podania vydá v blízkej dobe. Slovanet zároveň dúfa, že PMÚ zaujme k žiadosti kladné stanovisko a spoločnosti Slovak Telekom uloží povinnosť poskytnúť nediskriminačný prístup k svojej zmodernizovanej sieti aj pre ostatných hráčov na telekomunikačnom trhu.
„Podľa našich informácií v súčasnosti naďalej žiaden iný operátor nemá prístup k unikátnemu zariadeniu, ktoré ST pred časom technologicky podstatne vylepšil. Slovanet to považuje za porušenie zákona o ochrane hospodárskej súťaže,“ hovorí právnik Slovanetu Michal Tupý. Slovak Telekom v rámci unikátneho zariadenia poskytuje výhodnejšie podmienky iba sám sebe. Možnosť konkurovať v poskytovaní služieb širokopásmového prístupu tak prakticky neexistuje.