O nás

Tlačové správy

Bratislava 18.05.2006

Slovanet v hodnoteniach TREND Top Telecom 2006 získal štyri prvenstvá

Bratislava, 18. mája 2006 – V tohtoročnom hodnotení najreprezentatívnejšieho rebríčka telekomunikačného odvetvia, TREND Top Telecom 2006, získal Slovanet hneď niekoľko prvenstiev. Spomedzi všetkých alternatívnych operátorov na telekomunikačnom trhu sa umiestnil na popredných priečkach vo viacerých kategóriách.
Poskytovatelia hlasových služieb
Na základe výsledkov spomínaného rebríčka sa Slovanet stal operátorom s najvyšším medziročným nárastom tržieb v oblasti hlasových služieb na celom slovenskom telekomunikačnom trhu. Ich výška narástla viac ako 13-násobne.
Telekomunikačné podniky v SR podľa tržieb
V rebríčku najväčších telekomunikačných podnikov na Slovensku stojí Slovanet, s celkovými minuloročnými tržbami vyše 460 miliónov korún, hneď za tzv. veľkou trojkou najvýznamnejších operátorov Orange Slovensko, Slovak Telekom a T-mobile Slovensko. Dosiahnutá suma predstavuje medziročné zvýšenie takmer o jednu štvrtinu.
Poskytovatelia internetových služieb
TREND Top Telecom ďalej vyhodnotil Slovanet ako najväčšieho alternatívneho poskytovateľa internetových služieb. Tým ho zaradil hneď za donedávna monopolného operátora, konkurenčný Slovak Telekom.
Telekomunikačné podniky s najvyššou EBITDA
Ďalšie prvenstvo zaznamenala spoločnosť Slovanet aj pri porovnaní zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA), ktorý bol v porovnaní s ostatnými alternatívnymi telekomunikačnými podnikmi najvyšší. Zisk EBITDA za rok 2005 dosiahol výšku 44,5 milióna korún, oproti predchádzajúcemu roku vzrástol takmer o tri percentá.
IT firma roka, IT projekt roka
V rámci udeľovania ocenení, ktoré organizuje združenie slovenských žurnalistov z oblasti informačných technológií a zástupcovia profesijných organizácií, dosiahol Slovanet hneď dva hodnotné úspechy. Jedným z nich je nominácia medzi Top 5 IT firiem roka 2005, ktorú porota udeľuje na základe vývoja firmy, jej aktívneho pôsobenia, prvenstiev a prínosov v rámci trhu. Druhým úspechom je získanie ocenenia IT projekt roka 2005 za internetizáciu okrajových oblastí SR prostredníctvom projektu Internet u nás.