O nás

Tlačové správy

Bratislava 30.11.2010

Slovanet v Bratislave dokončuje modernizáciu siete pre viac ako 10 tisíc bytov

Bratislava 30. november 2010 – Telekomunikačný operátor Slovanet pokračuje v Bratislave s poslednou etapou rekonštrukciou svojej siete, ktorú získal akvizíciou spoločnosti Robur, vďaka čomu budú mať bratislavčania prístup k rýchlejším a stabilnejším službám. V rámci projektu Slovanet vymieňa pôvodné metalické vedenia za optické, pričom minimalizuje počet aktívnych prvkov siete a staré zariadenia nahrádza modernými, diaľkovo spravovateľnými. To zaručí vyššiu spoľahlivosť aj priepustnosť hlavnej kostrovej siete.
Projekt modernizácie siete prebieha v bratislavskej časti Dlhé Diely a v Petržalke, ukončenie poslednej etapy prác je naplánované na prelome rokov. „Počas posledných dvoch rokov sme investovali do niekoľkých krokov modernizácie siete, súčasné práce sú finalizáciou projektu. Po dokončení bude vynovená sieť pokrývať v týchto dvoch lokalitách viac ako 10 000 bytov. Ide o najpokročilejšiu technológiu optickej siete v ponuke Slovanetu,“ hovorí Martin Zamba, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Slovanet. Modernizovaná sieť umožní asi 5 000 klientom využívať kompletné triple play služby, teda neobmedzený internet s rýchlosťou až do 70 Mbit/s, lacné telefonovanie a digitálnu televíziu s možnosťou sledovania až 89 programov vrátane HD kvality.
Modernizácia siete je výsledkom zámeru operátora postupne rozširovať dostupnosť kompletného portfólia internetových, televíznych a telefónnych služieb v miestach, v ktorých to odkúpená infraštruktúra doteraz technicky neumožňovala. Objem finančných prostriedkov investovaných v tejto etape projektu je 200 tísíc eur, celkovo si modernizácia sietí v Bratislave vyžiadala takmer milión eur. Počas prác môže prísť ku krátkodobým prerušeniam prevádzky siete, o ktorých sú obyvatelia príslušných domov vopred informovaní. Po dokončení prác sa rekonštrukcia siete okrem nových služieb prejaví aj v lepšej stabilite a vyššej priepustnosti siete v špičkách.