O nás

Tlačové správy

Bratislava 30.08.2007

Slovanet ukončil aktívny predaj pripojenia v pásme 2,4 GHz

Bratislava, 30. august 2007 – Slovanet ukončil aktívny predaj produktov na báze 2,4 GHz pripojenia. Od augusta tak možnosť pripojiť sa na tejto frekvencii poskytuje novým zákazníkom už iba v 20-ich lokalitách Slovenska a svoje nové bezdrôtové internetové produkty Slovanet poskytuje už len na vyšších frekvenciách. Dnes už FWA pripojenie cez frekvenčné pásmo 2,4 GHz na mnohých miestach nepostačuje požiadavkám všetkých zákazníkov, Slovanet tak zvyšuje kvalitu bezdrôtových služieb a na väčšine územia začal s využitím vlastnej infraštruktúry predávať modernejšie 5,4- a 10,5-gigahertzové pripojenia.
„Vzhľadom na rastúce požiadavky zákazníkov a možnosti poskytnúť vyššiu kvalitu služieb Slovanet pri bezdrôtovom internete uprednostňuje vyššie licencované i nelicencované frekvenčné pásma. Menší zákazníci úplne vystačia s vlastnosťami, ktoré ponúka 5,4 GHz, pre stredné a veľké spoločnosti je výhodnejšie licencované pásmo 10,5 GHz, ktoré spĺňa ešte vyššie nároky na kvalitu, bezpečnosť i spoľahlivosť,“ hovorí produktová manažérka Slovanetu Martina Vajsová.
Slovanet postupne plánuje naplno prejsť výlučne na poskytovanie bezdrôtových produktov na modernejších frekvenciách, najmä 5,4 GHz a 10,5 GHz. Tieto pásma poskytujú ešte vyššiu kvalitu pripojenia, zároveň vyššiu mieru bezpečnosti a garancie kvality služby. Celkovo má Slovanet vo všetkých kľúčových oblastiach Slovenska v súčasnosti k dispozícii viac ako 200 prístupových bodov umožňujúcich prístup cez najrôznejšie bezdrôtové technológie.