O nás

Tlačové správy

Bratislava 15.08.2006

Slovanet spustil prenositeľnosť v pevnej sieti

Bratislava, 15. august 2006 – Najväčší alternatívny poskytovateľ internetu a hlasových služieb Slovanet už reálne spustil prenositeľnosť čísel v rámci pevnej siete. Vzájomné zmluvy o prenositeľnosti na základe riešenia, ktoré nedávno Slovanet navrhol, s ním podpísali už dvaja významní telekomunikační operátori, a tak záujemcovia už môžu prejsť k Slovanetu aj so svojim doterajším číslom. Najväčší konkurent Slovanetu, spoločnosť Slovak Telekom (T-Com), sa zatiaľ pod návrh nepodpísal.
„Spustenie prenositeľnosti dáva zákazníkom telefónnych služieb možnosť prejsť ku konkurenčnému poskytovateľovi, ktorý im ponúkne výhodnejšie podmienky, a pritom si ponechať svoje pôvodné telefónne číslo,“ vysvetľuje vedúci oddelenia produktového manažmentu v Slovanete Miroslav Kvasnička. Slovanet podľa svojej ponuky účtuje ceny až o 63 % nižšie, ako doteraz na Slovensku za telefonovanie v pevnej sieti platí väčšina domácností.
V porovnaní s mobilnými sieťami je spustenie prenositeľnosti v pevnej sieti oveľa významnejšie vzhľadom na pretrvávajúce dominantné postavenie bývalých telekomunikácií. Okrem priamych výhod pre koncových klientov, prenositeľnosť podporuje zvýšenie konkurencie na trhu telefónnych služieb a prirodzeným spôsobom tak vytvára tlak na reálne znižovanie cien.