O nás

Tlačové správy

Bratislava 07.02.2014

Slovanet spúšťa sieťový manažment na báze Wi-Fi a cloudu

Telekomunikačný operátor Slovanet predstavil biznis službu aero:LINK pre verejné inštitúcie, hotely, stredné a veľké podniky a ich pobočky. Pomocou inovatívnej kombinácie cloud manažmentu a kvalitných prístupových bodov, získa zákazník modernú bezdrôtovú sieť s pridanou hodnotou. Mnohokrát svetovo ocenené Aerohive riešenie distribuovanej inteligencie Wi-Fi sietí prináša veľkú úsporu nákladov vďaka odpadajúcej nutnosti zakúpiť nové manažovacie prvky pri rozširovaní siete zákazníka. Táto koncepcia dáva firmám možnosť začať s budovaním jednoduchej siete a priebežne ju rozširovať bez obmedzení a nákladov na licencie alebo ďalší doplnkový hardvér.

Riešenie s názvom aero:LINK je systém prístupových bodov bez drahých manažovacích prvkov a s nízkymi počiatočnými nákladmi
Okrem toho, že prístupový bod od Aerohive Networks je jediné Wi-Fi riešenie, ktoré odporúča spoločnosť Apple vo svojom Business App Store, je náš produkt ako stvorený pre hotely a firmy s viacerými pobočkami. Aero:LINK má obrovský potenciál napríklad aj pri monitorovaní nákupného správania v obchodných centrách tzv. retail analytics. V USA a Švédsku túto platformu využívajú hlavne logistické spoločnosti a školy všetkých stupňov vzdelávania. Na jar tohto roka máme aj my pripravený jeden zaujímavý projekt práve na akademickej pôde,“ povedal Marek Engler, vedúci oddelenia projektového riadenia a vzťahov s operátormi.
HiveManager je univerzálny nástroj pre jednoduchú konfiguráciu, správu, aktualizáciu a monitoring sieťových zariadení. Ponúka správu a sledovanie výkonu siete v reálnom čase, plánovanie prenosových kapacít, informácie o klientoch, povolenia pre návštevy a súkromné zariadenia zamestnancov (tzv. BYOD – Bring Your Own Device).
Ako riešenie funguje?
Zariadenia produktu aero:LINK nie je nutné predkonfigurovať, stačí pripraviť šablónu nastavení a HiveManager sa postará o nastavenie všetkých prvkov siete. Celé riešenie je v štýle Plug & Play – AP sa zapojí do zásuvky s napájaním, pripojí sa k sieti a cez internet vyhľadá svoj HiveManager, ktorý sa postará o nastavenie celej Wi-Fi siete.

Výhody

riešenie bez drahých centrálnych manažovacích prvkov
nízke obstarávacie náklady: škálovateľnosť s lineárnymi nákladmi
jednoduchá implementácia a jednoduchá údržba: správa systému pomocou cloudu
distribuovaná inteligencia
plná redundancia
atraktívny dizajn
Všetky ďalšie informácie na http://www.slovanet.net/biznis/datove-sluzby/