O nás

Tlačové správy

Bratislava 01.04.2009

Slovanet sa zlúčil s BrNETom a zdvojnásobil v Brezne rýchlosť internetu

Bratislava 1. apríl 2009 – Spoločnosť BrNET sa od 1. apríla 2009 zlúčila so svojím stopercentným vlastníkom, telekomunikačným operátorom Slovanet. Ten prebral všetky práva a záväzky lokálneho operátora z Brezna a zavŕšil tak akvizičný proces, ktorý začal odkúpením spoločnosti v septembri 2008. BrNET je jednou zo 6 spoločností, ktoré v uplynulých mesiacoch získal Slovanet v rámci svojej expanzívnej stratégie. Zákazníci BrNETu sa odteraz stávajú zákazníkmi Slovanetu, ktorý v Brezne a okolí plánuje rozvíjať aktivity odkúpenej spoločnosti.
Slovanet vykonal od akvizície v regióne viacero zmien. „Najatraktívnejšou novinkou pre záujemcov o internet v Brezne je určite zvyšovanie rýchlosti na miestnej opticko-metalickej sieti. Odteraz nájdu v našej ponuke program s prenosovou rýchlosťou 16/2 Mbit/s, čo je najvyššia rýchlosť dostupná v tomto meste,“ hovorí Stanislav Krátky, obchodný riaditeľ spoločnosti Slovanet. Operátor koncom minulého roka zriadil pre všetkých záujemcov i súčasných klientov nové zákaznícke centrum spoločnosti, ktoré je umiestnené vo frekventovanej a prístupnej lokalite mesta – v budove hlavnej pošty.
BrNET pôsobil na trhu od roku 2003, Slovanet spoločnosť odkúpil v septembri 2008. Kapacita opticko-metalických rozvodov spolu s alternatívnou bezdrôtovou konektivitou (pre oblasti, kde nie je optická sieť) je približne 4 500 domácností. Slovanet prostredníctvom odkúpenej infraštruktúry BrNETu okrem Brezna pôsobí aj v priľahlých lokalitách Mýto pod Ďumbierom, Valaská, Podbrezová, Horná Lehota a Lopej. V súčasnosti služby operátora využíva v regióne viac než 1700 klientov.