O nás

Tlačové správy

Bratislava 17.07.2007

Slovanet rozvíja vlastnú infraštruktúru, na licencovanej frekvencii 10,5 GHz pripája už v 9-ich mestách

Bratislava, 17. júl 2007 – Slovanet pokračuje v intenzívnom budovaní vlastnej infraštruktúry, v porovnaní s predchádzajúcim rokom až strojnásobil počet miest, v ktorých zákazníkom poskytuje FWA pripojenie na licencovanej frekvencii 10,5 GHz. Od minulého leta tak týmto vysokokvalitným bezdrôtovým prístupom pripája klientov už v deviatich slovenských mestách na západnom, strednom i východnom Slovensku. Najnovší prístup Slovanet pred niekoľkými dňami vybudoval v Nitre.
Zákazníci Slovanetu môžu celkovo využívať viac ako desiatku prístupových bodov na frekvencii 10,5 GHz – v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave a Žiline. „Kvalita, ktorú toto bezdrôtové pásmo ponúka, je porovnateľná s metalickým alebo optickým pripojením. Prístup na frekvencii 10,5 GHz najmä neohrozuje rušenie, ktoré sa môže vyskytnúť pri bezdrôtovom prístupe v nelicencovaných pásmach,“ približuje výhody tohto riešenia Martina Vajsová, produktová manažérka Slovanetu.
Slovanet doteraz v tomto licencovanom pásme pripojil celkovo viac ako 40 klientov, prevažne zo sektora veľkých firiem. Frekvencia 10,5 GHz umožňuje zákazníkom využívať pripojenie do internetu s nadštandardnými rýchlostnými a inými parametrami, dáva možnosť využívať na ňom klasické aj internetové telefónne služby, a poskytuje tiež vyššiu mieru bezpečnosti a odolnosť voči poveternostným podmienkam.