O nás

Tlačové správy

Bratislava 05.05.2005

Slovanet prvý prejde na novú technológiu ADSL

Bratislava, 5. máj 2005 – Spoločnosť Slovanet ako prvá podpísala so Slovak Telecomom zmluvu o ISP Gate Plus, ktorá Slovanetu umožní v krátkej dobe pripojiť niekoľkonásobne vyšší počet klientov ako doteraz a poskytnúť im najvyššiu kvalitu a rýchlosť internetového spojenia.
„Naša spoločnosť má najväčší počet klientov spomedzi všetkých alternatívnych operátov, preto potrebujeme aj najvyššiu kapacitu služby ISP Gate. O nový model s vyššou kapacitou sme ST žiadali ešte v novembri minulého roku, vzhľadom k tomu, že počet našich zákazníkov neustále rastie. Sme radi, že sa Slovak Telecomu podarilo nový model pripraviť, aj keď s akceptovateľným návrhom prišiel až v týchto dňoch,“ hovorí Juraj Kováčik, obchodný riaditeľ Slovanetu. „Ďalším krokom, ktorým by ST splnil očakávania verejnosti, by bolo odstránenie viazanosti odoberať ST DSL prípojku spolu s hlasovou službou,“ dodáva J. Kováčik.
Služba ISP Gate Plus je podobne ako doterajšia ISP Gate určená poskytovateľom služieb vysokorýchlostného internetu. Umožňuje im prevádzkovať svoje ADSL služby prostredníctvom centrálneho prepojovacieho uzla, telekomunikačnej siete ST a DSL prípojok svojich klientov. Slovanet má v súčasnosti už viac ako 6300 zákazníkov vysokorýchlostného internetu.