O nás

Tlačové správy

Bratislava 23.05.2014

Slovanet predstavil aplikáciu pre Google Glass

Bratislava, 23. Máj 2014 Unikátnu aplikáciu Google Glass využiteľnú pre súkromné bezpečnostné služby a verejnú správu, predstavil Slovanet 20. mája na konferencii lokálnych operátorov – Metro ON Line v Poprade.

Táto technologická novinka umožňuje pracovníkom bezpečnostných služieb monitorovať kamery nepretržite aj počas obchôdzky, kde obraz z kamier je zobrazovaný na základe voľby kamery v dosahu. V ďalšej verzii pribudne do aplikácie zobrazenie kamier podľa najbližších GPS súradníc, či možnosť zaslania obrazu do okuliarov z riadiaceho centra bezpečnostných služieb.

„Táto technológia zefektívni prácu všetkým organizáciám zabezpečujúcim verejný poriadok, keďže obraz narušiteľa môže byť okamžite distribuovaný všetkým bezpečnostným zložkám v teréne. Ochranca poriadku vie priamo na mieste natočiť dôkazový materiál o konaní delikventov a poslať ho do riadiaceho centra bezpečnostnej služby“, povedal Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja spoločnosti Slovanet.

Slovanet tento produkt integroval do existujúceho produktu security:LINK určeného pre malé a stredné firmy či spoločenstva vlastníkov bytov, ktorý ponúka bezpečnostné riešenie kamier prostredníctvom najnovších cloudových služieb. Celé jadro systému beží na aplikácii cWatch od slovenskej spoločnosti CANEX, ktorá už 20 rokov vyvíja špecializovaný softvér pre bezpečnostné riešenia. Tím mladých vývojárov zo spoločnosti CREANET tento systém rozšíril o cloudový prístup k záznamom a zobrazovania obrazu na platforme Google Glass.

Pri kúpe produktu security:LINK je zákazník odbremenený od nákupu hardvéru a s tým súvisiacou starostlivosťou a nákladmi na servis. Kamery sa jednoducho cez internetové pripojenie zapoja do cloudu a celý manažment zabezpečuje poskytovateľ služby. Pôvodné poplatky za elektrickú energiu a servis systému nahradí pravidelný paušál v obdobnej výške, ktorý navyše poskytne kompletné legislatívne know-how, rozšírenú záruku na použitý hardvér (kamery a pod.) a neustály monitoring funkčnosti systému 24 hodín, 7 dní v týždni. Novinkou je zobrazenie obrazu z kamier nielen na PC, tablete či smartfóne, ale aj na Google Glass.