O nás

Tlačové správy

Bratislava 01.02.2005

Slovanet podpísal prepojovaciu dohodu

Bratislava, 1. februára 2005 – Najväčší alternatívny poskytovateľ internetu podpísal prepojovaciu dohodu so spoločnosťou British Telecom (BT), ktorá je jedným z celosvetových lídrov v oblasti telekomunikačných služieb. Zároveň zahájil testovaciu prevádzku signalizácie a jednotlivých hlasových služieb. Prepojením sietí budú môcť zákazníci Slovanetu uskutočňovať telefónne hovory do väčšiny svetových destinácií vo vysokej kvalite vďaka najmodernejším technológiám, ktoré BT využíva.
Podpisom zmluvy a prepojením sietí s British Telecom Slovanet potvrdzuje svoj zámer stať sa okrem najväčšieho alternatívneho poskytovateľa internetu aj významným telefónnym operátorom. „Sme radi, že British Telecom, ktorý si za svojich partnerov vyberá len tých najlepších, uzavrel dohodu práve s našou spoločnosťou,“ povedal Miroslav Kvasnička, produktový manažér Slovanetu pre hlasové služby. „Prepojenie sietí s BT je pre nás dôležitým krokom z hľadiska našich cieľov v oblasti hlasových služieb. V blízkej dobe plánujeme prepojenie s ďalšími operátormi,“ dodal M. Kvasnička.
British Telecom je jedným z celosvetových lídrov na trhu telekomunikácií s 20 ročnými skúsenosťami v tejto oblasti. Vďaka svojim silným strategickým partnerstvám poskytuje svoje produkty na všetkých kľúčových trhoch Európy, Severnej Ameriky a Ázie. BT má zákazníkov vo viac ako 200 krajinách na piatich kontinentoch, pričom len vo Veľkej Británii obsluhuje 20 miliónov klientov. Cez sieť British Telecomu sa uskutoční viac ako 300 miliónov telefónnych hovorov denne a 350 miliónov internetových pripojení mesačne.