O nás

Tlačové správy

Bratislava 03.03.2022

Slovanet partnersky prevzal spoločnosť RadioLAN

RadioLAN pritom zostáva pôsobiť na trhu bez zmeny a ani pre jeho zákazníkov sa nič nemení. Obaja operátori však plánujú spoločný rozvoj a partnerskú spoluprácu.

Telekomunikačný operátor Slovanet novou akvizíciou získal ďalšieho veľkého regionálneho internetového poskytovateľa RadioLAN, spol. s r.o. s viac ako 30000 zákazníkmi, šiestimi pobočkami, sieťou partnerských predajcov a pôsobnosťou najmä v oblasti západného Slovenska a Považia. Napriek tomu, že Slovanet sa stáva 100-percentným vlastníkom RadioLANu, získanú spoločnosť v tomto prípade ponecháva na trhu pôsobiť na trhu bez zlúčenia a z pohľadu jej zákazníkov sa nič nemení.

RadioLAN sa od svojho vzniku v roku 2004 vypracoval z lokálneho poskytovateľa internetu na významného regionálneho operátora, ponúkajúceho aj televíziu a telefonovanie a ďalšie služby pre domácnosti aj firmy. Kľúčovou stránkou jeho produktového portfólia je však bezdrôtový internet – vlastnými sieťami pokrýva už takmer 350 miest a obcí. Vďaka tomu je RadioLAN aj podľa štatistiky Regulačného úradu zo septembra 2021 najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu prostredníctvom fixnej rádiovej siete na Slovensku.

Akvizíciu RadioLANu plánuje Slovanet rozvíjať na investično-partnerskej báze, ktorej cieľom je vzájomná spolupráca operátorov a synergia najmä v oblasti know-how, nových technológií, optimalizácie sietí, zvýšenia dostupnosti služieb a posilnenia spoločného postavenia na trhu. V rámci spolupráce chcú obe spoločnosti priniesť svojim spolu už viac ako 100 000 zákazníkom ďalšie zlepšovanie ponuky a kvality služieb, ako aj vyššie pokrytie telekomunikačnými sieťami.

Transakcia je aktuálne v procese zápisu príslušných vlastníckych zmien v Obchodnom registri. Slovanet zároveň pokračuje vo vyhľadávaní ďalších akvizičných príležitostí.