O nás

Tlačové správy

Bratislava 29.07.2008

Slovanet otvoril nové serverhousingové centrum

Bratislava, 29. júl 2008 – Telekomunikačný operátor Slovanet uviedol ďalšie z radu riešení pre firemných zákazníkov, server:LINK. Svoje serverhousingové služby bude prevádzkovať v špecializovaných moderných priestoroch, servery sú na internetovú sieť pripojené vysokou prenosovou rýchlosťou. Klienti tak majú zabezpečenú spoľahlivú dostupnosť svojich serverov, dát a aplikácií bez toho, aby to zaťažovalo ich vlastné pripojenie do internetu.
„Záujem o serverhousingové služby rastie. Server:LINK využijú predovšetkým tie spoločnosti, ktoré centralizujú alebo rozširujú svoj informačný systém a potrebujú ho mať spoľahlivo dostupný pre komunikáciu medzi svojimi zamestnancami, so zákazníkmi a obchodnými partnermi. Na serveroch umiestnených v housingovom centre môžu prevádzkovať svoje verejné či interné aplikácie, webové stránky a portály, databázy alebo ich využívať ako úložiská dát,“ hovorí o službe produktová manažérka Slovanetu Martina Vajsová.
Klimatizované technologické priestory nového serverhousingového centra sa nachádzajú v polyfunkčnom komplexe Rozadol v bratislavskom Ružinove. Ich energetická spoľahlivosť je zabezpečená dvojstupňovým zálohovaním prostredníctvom systému akumulátorových zdrojov a motorovým generátorom. Vybavené sú modernými zábrannými a zabezpečovacími prostriedkami, ako aj stálou bezpečnostnou službou a nepretržitým monitorovaním. Pripojenie do internetu má v súčasnosti prenosovú kapacitu 10 Gbit/s so záložnou linkou rovnakej kapacity a vďaka tomu, že je realizované technológiou DWDM, je možné rýchlosť podľa potreby ľahko navyšovať.
Služba server:LINK je ďalšou z nového radu produktov Slovanetu pre firemných klientov. Okrem najvyužívanejšej služby, ktorou je pripojenie do internetu internet:LINK, prináša hlasové a faxové služby, ako aj riešenia komunikačnej bezpečnosti. Spustenie služieb nového serverhousingového centra potvrdzuje vedúce postavenie Slovanetu ako poskytovateľa profesionálnych dátových a komunikačných služieb.