O nás

Tlačové správy

Bratislava 24.10.2007

Slovanet odštartoval sériu partnerských akvizícií

Bratislava, 24. október 2007 – Významný alternatívny operátor Slovanet už o dva týždne oficiálne ohlási jednu z prvých akvizícií, ktorou spustí svoju aktívnu akvizičnú činnosť. Lokálnym poskytovateľom internetu, ktorí podobne ako alternatívni operátori dlhodobo bojujú za vytvorenie konkurenčného prostredia, Slovanet prináša vzájomné partnerstvo. Šikovným miestnym podnikateľom umožní naďalej sa samostatne rozvíjať, navyše s veľkým partnerom. Provider sa môže ďalej venovať tomu, v čom je najlepší – budovaniu optickej siete i servisu. Slovanet mu zabezpečí silné zázemie, potrebné investície a celoslovenskú marketingovú podporu.
„Sme presvedčení, že v čase keď na Slovensku do podnikania v oblasti internetu vstúpili veľkí nadnárodní hráči, prichádza obdobie, kedy samostatné podnikanie menších providerov prestáva byť reálne,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu. Okamžitá investícia do miestnych optických sietí umožní regionálnym poskytovateľom ďalší rast podnikania, vytvorenie silnej alternatívy k veľkým spoločnostiam na trhu internetu, a tak aj zdravšie konkurenčné prostredie.
Prostredníctvom akvizícií, ako aj vlastnej výstavby infraštruktúry chce Slovanet vybudovať optickú sieť, ktorá do konca roka 2008 pokryje mestá, kde spolu žije viac ako 20 percent obyvateľov SR. Snahou Slovanetu je, aby obyvatelia v každom väčšom meste na Slovensku už v blízkej budúcnosti mali možnosť využívať finančne dostupný optický internet s rýchlosťami v desiatkach megabitov a pestrý výber moderných internetových i televíznych služieb.