O nás

Tlačové správy

Bratislava 16.05.2005

Slovanet odkúpil žilinského providera

Bratislava, 16. máj 2005 – Slovanet v máji odkúpil internetové aktivity žilinského poskytovateľa mikrovlnného pripojenia, spoločnosti Alexa. Tým rozšíril svoje možnosti bezdrôtového pripojenia v Žiline a jej okolí. Možnosť získať vysokorýchlostný internet už od 550 Sk má viac ako 100 tisíc obyvateľov Žiliny a jej okolitých obcí.
Slovanet prevádzkuje bezdrôtové pripojenie vo vyše 120 mestách a obciach Slovenska, ktoré obsluhuje prostredníctvom svojich viac ako 100 bezdrôtových prípojných bodov. Týmto počtom rádiových prístupových bodov si zaisťuje prvenstvo v hustote pokrytia a zabezpečuje zákazníkom vysokú kvalitu pripojenia.
„Naša spoločnosť sa dynamicky rozvíja aj v segmente bezdrôtového pripojenia do internetu. Vďaka odkúpeniu internetovej divízie firmy Alexa môžeme naše služby poskytnúť ďalším záujemcom zo Žiliny a okolitých obcí,“ hovorí Dušan Meňhart, riaditeľ pobočky Slovanetu v Žiline. „V rozširovaní našej mikrovlnnej siete a v zlepšovaní dostupnosti služieb budeme pokračovať aj v budúcnosti. Nevylučujeme ani ďalšie akvizície lokálnych poskytovateľov, pre ktorých je častokrát problém zabezpečiť si dostatočnú prosperitu, ako aj kvalitu poskytovaných služieb“ dodáva D. Meňhart.
Aj český SkyNet, sesterská spoločnosť Slovanetu, v týchto dňoch zavŕšil ďalšiu akvizíciu. Obe spoločnosti si odkúpením regionálnych providerov posilňujú svoje pozície na trhu.
Ceny v tlačovej správe sú uvedené bez DPH.
Príloha: Zoznam obcí v okolí Žiliny, do ktorých Slovanet rozšíril bezdrôtové pripojenie na internet
Bánová
Závodie
Lietavská Lúčka
Trnové
Rosina
Višňové
Považský Chlmec
Budatín
Teplička nad Váhom
Mojš
Mojšová Lúčka
Stráňavy
Strečno
Nededza
Gbeľany
Varín
Krasňany
Tižina
Kotrčiná Lúčka