O nás

Tlačové správy

Bratislava 22.01.2009

Slovanet má už viac ako 30 tisíc zákazníkov internetu

Bratislava 22. január 2009 – Telekomunikačný operátor Slovanet prekročil významnú hranicu – počet zákazníkov s vysokorýchlostným pripojením do internetu spoločnosti presiahol hranicu 30 tisíc. Významnú časť týchto zákazníkov Slovanet nadobudol vďaka intenzívnej akvizičnej činnosti počas uplynulých 14 mesiacov, kedy sa stal vlastníkom 6 lokálnych operátorov v rôznych mestách na Slovensku.
„Naša akvizičná stratégia sa potvrdzuje ako efektívny spôsob narastania. Nielen že sme získali zákazníkov odkúpených operátorov, na úspechu má veľký podiel i predaj služieb v mestách, kam sme expandovali,“ hovorí Stanislav Krátky, obchodný riaditeľ Slovanetu. Operátor pritom čoraz častejšie využíva alternatívne metódy predaja. „Dnes sa očakáva od poskytovateľov služieb aktívnejší prístup ako ponúkanie služieb v bežných predajniach, preto hľadáme nové, netradičné predajné kanály, ktorými lepšie prilákame potenciálnych zákazníkov,“ dodáva Stanislav Krátky. Operátor tak zriaďuje mobilné predajné miesta, ponuky cieli regionálne alebo mikro-regionálne, využíva priamy predaj, či pomocou telefónu a internetu uľahčuje zákazníkom administratívne kroky.
V rámci dopytu po širokopásmovom internete už dominujú klienti vyhľadávajúci optické pripojenie na úkor staršej a pomalšej technológie ADSL. Potenciál optickej infraštruktúry operátora je momentálne viac ako 75 tisíc domácností. Optické či opticko-metalické pripojenie ponúka v Bratislave, Prešove, Poprade, Brezne, Zlatých Moravciach. Slovanet naďalej vyhodnocuje akvizičné príležitosti, ktoré majú tento potenciál rozširovať.