O nás

Tlačové správy

Bratislava 14.12.2005

Slovanet má nového investora a strategického partnera

Bratislava, 14. decembra 2005 – Slovanet získal nového investora, spoločnosť Asseco Slovakia, ktorá je dodávateľom komplexných IT riešení v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, stavebného sporenia a zdravotného poistenia. Získaním nového investora Slovanet posilnil svoju stabilitu a dôveryhodný imidž najväčšieho alternatívneho poskytovateľa internetu a hlasových služieb na Slovensku. Spolupráca oboch spoločností bude založená na partnerskom vzťahu. Výhodou partnerstva bude synergický efekt v oblasti obchodných vzťahov a využitia know-how. Obom spoločnostiam sa zväčšia možnosti vstupu na nové trhy.
Zmluva o predaji akcií Slovanetu bola podpísaná 16. novembra 2005. V zmysle jej znenia manažérom Slovanetu pripadne 49 % akcií spoločnosti a Asseco Slovakia získa 51 percentný balík. Akcionárske práva bude Asseco Slovakia uplatňovať prostredníctvom zastúpenia v štatutárnych a dozorných orgánoch. Výkonný manažment Slovanetu ostane v pôvodnom zložení a rovnako nedôjde ani k organizačným zmenám. Transakcia nadobudne právoplatnosť po vyjadrení Protimonopolného úradu SR, ktoré je nevyhnutné vzhľadom k veľkosti oboch spoločností.
Slovanet je najväčším alternatívnym poskytovateľom služieb internetu a telekomunikačným operátorom na Slovensku. Obsluhuje domácnosti, malé a stredné podniky, a aj veľké firmy, ktorým dodáva virtuálne privátne siete a kompletné komunikačné riešenia. Spoločnosť sa dlhodobo umiestňuje na popredných miestach rebríčkov úspešných spoločností na telekomunikačného trhu. Za rok 2004 dosiahol Slovanet obrat vo výške 380 mil. Sk a v roku 2005 predpokladá 440 mil. Sk.
Spoločnosť Asseco Slovakia je významným dodávateľom IT riešení a systémovým integrátorom v oblasti bankovníctva, poisťovníctva, stavebného sporenia, zdravotného poistenia a warehousingu. Asseco Slovakia po uzavretí strategického partnerstva s poľským softvérovým domom Comp Rzesów rozširuje svoje aktivity s cieľom poskytovať komplexné služby v rámci ICT trhu. Podľa IDC reportu patrí Asseco Slovakia medzi 5 najvýznamnejších IT spoločností na Slovensku. Strategický investor Slovanetu je člen medzinárodnej skupiny Asseco, ktorú tvoria Asseco Poland a Asseco Slovakia. Firma pred rebrandingom známa ako AssetSoft vytvorila v roku 2004 obrat vo výške 605,4 mil. Sk a predpokladané tržby pre rok 2005 predstavujú 710 miliónov korún.