O nás

Tlačové správy

Bratislava 20.11.2008

Slovanet je Gold Partner Microsoftu

Bratislava 20. november 2008 – Najväčší alternatívny poskytovateľ vysokorýchlostného internetu na Slovensku, telekomunikačný operátor Slovanet, získal status Microsoft Certified Gold Partner. Ide o najvyšší možný stupeň partnerstva so spoločnosťou Microsoft, ktorý je medzi slovenskými telekomunikačnými operátormi ojedinelý. Status Gold Partner získal Slovanet v oblasti riešení optimalizácie infraštruktúry a siete ako aj v oblasti riešení pre prácu s informáciami.
„Certifikát dokladuje profesionálne znalosti produktov a riešení od spoločnosti Microsoft, ktorými disponujú naši odborníci. V kategórii nasadzovania aplikácií a systémov MS Office napríklad patríme medzi Gold partnerov, ktorých je na Slovensku certifikovaných iba sedem,“ hovorí Igor Mocko, špecialista pre administráciu a podporu IT systémov Slovanetu. Operátor v rámci IT outsourcingu poskytuje služby ako konfiguráciu a správu e-mailových serverov a firewallov, komplexnú ochranu siete vrátane jej monitorovania a optimalizácie (antispam, antispyware, web filtering, virtuálne privátne siete…), detekciu bezpečnostných hrozieb a ďalšie špecializované služby.
Spoločnosť Microsoft poskytuje partnerstvo firmám, ktorých zástupcovia dosiahli určitú kvalifikáciu v technických oboroch, disponujú certifikovanými špecialistami či preukazujú úspešné výsledky v predaji jej produktov. Slovanet je certifikovaným partnerom Microsoftu od roku 2006, dosiahnuť úroveň Gold Partner sa mu podarilo len za 2 roky.