O nás

Tlačové správy

Bratislava 01.03.2014

Slovanet Beach Cup skombinoval šport, zábavu a charitu

V sobotu 1. marca sa konal prvý ročník turnaja v plážovom volejbale – Slovanet Beach Cup s charitatívnym cieľom. Všetky vyzbierané peniaze boli použité na pomoc pre 12-ročného Nicolasa, ktorý trpí svalovou dystrofiou. Akciu podporila a priamo sa na nej zúčastnila aj najúspešnejšia ženská beach volejbalová dvojica – Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová.

Výťažok z 1. ročníka turnaja v plážovom volejbale bol venovaný chlapcovi so svalovou dystrofiou

Na turnaji v športovom areáli Pri Habánskom mlyne v Bratislave sa zúčastnilo 8 dvojčlenných tímov zmiešaných z profesionálov a amatérov. Ďalších viac ako 50 ľudí prišlo akciu podporiť. Celkovo sa podarilo vyzbierať 325 eur, pričom celá suma bola odovzdaná na podporu Nicolasa, ktorý trpí svalovou dystrofiou. Peniaze sa využijú na zakúpenie opierky hlavy k elektrickému vozíku. Celá akcia bola pre samotného Nicolasa prekvapením. „Keď sme sem šli Nicolas o ničom nevedel, všetko zistil až tu,“ povedal jeho otec. Počas dňa boli pre rodičov a deti pripravené sprievodné aktivity, ktoré veľmi pozitívne hodnotil aj samotný Nicolas: „Veľmi sa mi tu páči a najviac zo všetkého maľovanie.“
Akciu podporila a priamo si na nej zasúťažila aj najúspešnejšia slovenská ženská beach volejbalová dvojica – Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová. „Spolu so Slovanetom sme sa rozhodli, že by bolo dobré spojiť šport s charitatívnou pomocou. Sme preto veľmi radi, že prišlo dosť ľudí a zároveň sme si aj super zahrali,“ povedala Dominika, ktorá spolu s Romanom Lysinom tvorila víťazný tím. „Som naozaj milo prekvapená, ako je to tu celé zorganizované, hrá sa veľmi dobre. Je to predovšetkým o priateľskom duchu a zábave,“ dodala Natália. Medzi profesionálnymi hráčmi bola aj úspešná česká dvojica – Bára Hermannová a Martina Bonnerová.
Partnermi podujatia boli spoločnosť Slovanet a agentúra Pro-Staff.