O nás

Tlačové správy

Bratislava 16.02.2006

Slovak Telecom sa zrejme nevie vyrovnať s odchodom klientov

Bratislava, 16. február 2006 – Od prepojenia sietí získali alternatívni operátori už desiatky tisíc klientov telefónnych služieb. Prechod klientov Slovak Telecomu k alternatívcom neprispieva k pokojnej, ustálenej situácii v bývalom monopole. ST zvaľuje úbytok zákazníkov na správanie svojich konkurentov. O záchranu celej situácie sa pokúša diskreditáciou súperov a nepresvedčivými mediálnymi aktivitami.
„Slovak Telecom si pravdepodobne nevie udržať svojich zákazníkov, zrejme preto začal z ich odchodu obviňovať našu spoločnosť, ktorá získala už tisíce zákazníkov telefónnych služieb. Avšak z výsledkov nášho prieskumu je jednoznačné, že ľudia, ktorí využívajú DSL internet, majú telefónne programy od ST väčšinou len z povinnosti a najradšej by ich zrušili,“ hovorí Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu.
„Príčinou odchodu zákazníkov od ST sú pravdepodobne vysoké ceny, za ktoré svoje telefónne služby poskytuje. Každý, kto si ich dá do súvislosti s vysokými ziskami Slovak Telecomu, si musí urobiť jasný názor. K zvýšeniu dôvery klientov ST zrejme neprispeje ani už jeho tretí rebranding, ktorého náklady odhadujeme na viac ako sto miliónov korún,“ dodáva P. Máčaj.
Súvisiace odkazy:
Výzva pre spoločnosť Slovak Telecom – Znížte ceny rýchleho internetu! – tlačová správa občianskeho združenia Internet pre všetkých
Občania by nemali akceptovať nevhodné správanie podnikateľov – tlačová správa TÚ SR
Operátori odmietajú viazanie ADSL internetu s telefónnymi službami Slovak Telecomu – tlačová správa ATO
ST žiada zastavenie prieskumu Slovanetu o DSL prípojkách – tlačová správa Slovak Telecomu
Telekomunikačné firmy majú rozprávkové zisky – článok v Hospodárskych novinách