O nás

Tlačové správy

Bratislava 12.05.2008

Širokopásmový internet Slovanetu vzrástol takmer o polovicu

Bratislava, 12. máj 2008 – Kvartálne výnosy zo širokopásmového ADSL internetu zodvihol Slovanet medziročne takmer o polovicu. Oproti 21,1 mil. Sk v 1Q 2007 dosiahli ku koncu tohtoročného marca sumu 30,9 milióna korún. Výrazné zvýšenie zaznamenal Slovanet aj v oblasti služieb pre korporátnych zákazníkov, kde kvartálne výnosy narástli oproti prvému stvrťroku 2007 viac ako o tretinu, na súčasných 68,2 milióna korún.
Celkové výnosy Slovanetu sa v prvom kvartáli 2008 vyšplhali na viac ako 169 miliónov korún. V súlade so svojou expanzívnou stratégiou začal Slovanet koncom minulého roka s akvizíciami lokálnych operátorov a v súčasnosti vedie intenzívne rokovania s ďalšími providermi. Nové spoločnosti sa budú stále výraznejšie podieľať na celkových výsledkoch Slovanetu, preto bude už vrátane údajov v tejto správe uvádzať svoje hospodárske výsledky konsolidovane.
V poslednom štvrťroku minulého roka odkúpil Slovanet majoritný podiel (51%) prešovskej spoločnosti Kryha. V marci 2008 zase získal 100 percent významného zlatomoravského káblového operátora CATV Tekov. Slovanet predpokladá, že niektoré z ďalších akvizícií bude môcť oznámiť v najbližších mesiacoch.